به گزارش پایگاه خبری «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: «امروز، کرونا به ما نزدیک شده است و درحالی‌که تقریبا تمام جهان صرف‌نظر از مواضع سیاسی، ندای کمک به چین را سر می‌دهد، اوضاع ما در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس نیز اقتضا می‌کند که به کمک ایران بشتابیم؛ به‌ویژه آنکه این ویروس توانسته است از طریق عرب‌هایی که از ایران به کشورهای خود بازگشتند، به خلیج‌فارس نیز راه یابد.»

علاوه بر اینکه شفافیت رسانه‌ای در تعامل با بیماری‌های همه‌گیر و ویروس‌های خطرناک، کلید پیشگیری از ابتلای افراد بیشتری به آن است. با توجه به اینکه شرایط در ایران بحرانی است، تمام جهان و دولت‌های عربی خلیج‌فارس باید اختلافات سیاسی با این کشور را کنار گذاشته و کمک‌های پزشکی و انسانی خود را از آن دریغ نکنند؛ به‌ویژه آنکه در سایه تحریم‌های آمریکا، اوضاع زیرساخت‌های بهداشتی در ایران رو به تضعیف رفته است. بحرانی‌تر شدن شرایط در ایران، بر اثر کرونا، می‌تواند وبای حقیقی را به جان دولت‌های عربی خلیج‌فارس نیز بیندازد که در این صورت دیگر راه چاره‌ای نخواهد ماند.

گذشته از آنکه کمک دولت‌های عربی به ایران در شرایط فعلی به معنای حمایت غیرمستقیم آنها از مردم خود است، این کمک به دلایل اخلاقی و انسانی نیز برای ایران ضروری است. به دور از احتمالات انتقال ویروس، ما همه روی این کره خاکی زندگی می‌کنیم و باید از حفظ حیات بشریت حمایت کنیم و اگر به‌دنبال بقا هستیم، به ناچار لازم است اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم.»

این مطلب برایم مفید است
72 نفر این پست را پسندیده اند