علی لاریجانی روز گذشته در جلسه‌ مشترک با روسای کارگروه‌های بزرگداشت ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امسال اولین سالگرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که انرژی جدیدی برای حرکت آینده‌ کشور به‌وجود آورد. ۲۲ بهمن امسال با چهلمین روز شهادت آن مرد بزرگ حاج قاسم سلیمانی تقارن پیدا کرده که شهادت ایشان تحولی در روحیه‌ ملی کشور ایجاد کرد. همچنین امسال این ایام متقارن با ایام فاطمیه است که مجموعه‌ای از این مناسبات را باید در نظر گرفت. رئیس مجلس با بیان اینکه باید شرایط کشور را در برگزاری مراسم مورد توجه داشت، توضیح داد: هیچ‌گاه پس از انقلاب اسلامی دشمنی آمریکا به این اندازه و همه‌جانبه با ملت ایران نبوده است. در طول جنگ ۸ ساله آمریکا بیشترین حمایت‌ها را از صدام برای جنگ علیه ما کرد، اما آن دوران مربوط به جنگ بود. امروز شاهد مصاف همه‌جانبه‌ای هستیم که نشان می‌دهد تنها هدف آمریکایی‌ها بحث اقتصادی نیست. آنها کار را به جایی رسانده‌اند که ترور دولتی می‌کنند. اقدامی که برای یک ابرقدرت موهون است که بگویند ترور دولتی انجام داده. سال‌ها می‌گفتند اسرائیل این کارها را می‌کند ولی الان معلوم شده که آنها ترور دولتی انجام می‌دهند. این یعنی مصاف همه‌جانبه‌ای را با آمریکا داریم. البته غلظت روی مسائل اقتصادی است.

لاریجانی ادامه داد: پیچیدگی‌ که امروز غربی‌ها و آمریکایی‌ها در مسائل اقتصادی ما ایجاد کردند همچون گذشته نیست. آنها از همه ابزارها و فنون شیطنت‌هایشان استفاده می‌کنند تا مسیر حرکتی اقتصادی ایران را کند کرده و به‌تبع آن به مردم فشار آمده و توسعه کشور را عقب بیندازند. دلیل آن است که به تعبیر رهبری انقلابی زمانی پویا و زنده است که روی همه هدف‌هایش ایستادگی کند. اگر ما اقتصادی پویا داشته باشیم، نمی‌توانند جلوی ما را بگیرند به همین علت می‌خواهند به اقتصاد ما ضربه بزنند.

لاریجانی افزود:‌ البته در خیلی از زمینه‌ها مثل اقتصادی ضربه زدند و ما کتمان نمی‌کنیم، بودجه‌ای که امروز در حال بررسی است نشان از مشکلاتی برای دستگاه‌های دولتی کشور و تامین منابع موجود برای کشور دارد. وقتی کندی ایجاد کنند، اشتغال و مشکلات دیگر به‌وجود می‌آید. آنها به دنبال ایجاد چنین مشکلاتی هستند.

رئیس مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها، رسانه‌های داخلی و رسانه‌های مختلف خارجی می‌گویند که ما ناکارآمدی داریم و انقلاب دستاوردهایی نداشته است. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد ولی در ۴۱ سال گذشته خدمات بسیاری در کشور صورت گرفته که باید برای مردم روشن شود. او توضیح داد: مثلا در زمینه‌ رسیدگی به روستاها، توضیح داده شده که در طول ۴۱ سال چه کارهایی شده یا درباره‌ تولید در کشور، گزارش‌هایی ارائه شود. همچنین یادآور شده که ما این کارها را در شرایطی انجام دادیم که همیشه کشورهای بیگانه علیه انقلاب اسلامی بسیج شده بودند. ۸ سال جنگ کردیم که علاوه بر شهادت بسیاری از عزیزان مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد کرد. بعد از جنگ هم ما را ول نکردند، در دوره بازسازی مساله‌ هسته‌ای را علم کردند و آن را هم رها نکردند و هر روز یک مناقشه‌ای برای جمهوری اسلامی ایجاد کردند که می‌خواست مستقل باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر اینکه باید گزارشی از وضعیت اقتصادی قبل و بعد از انقلاب به مردم ارائه کرد، گفت: نتیجه حیرت‌انگیز خواهد بود چون ما با این حجم از مشکلاتی که برایمان ایجاد کردند خدمات زیادی ارائه کردیم. توصیه‌ام این است که این موضوعات به‌عنوان نقاط کانونی، مورد توجه قرار گیرد.

لاریجانی در ادامه انتخابات شورانگیز را مولفه‌ بسیار مهمی در ایام دهه فجر دانست و با تکید بر اینکه باید راهپیمایی ۲۲ بهمن سوخت انتخابات شورانگیز باشد، افزود: مردم درک کنند که مشارکت ۷۰ تا ۸۰ درصدی در انتخابات خیلی از مشکلات در صحنه بین‌المللی و داخلی را حل می‌کند. لازم است در رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها و در شعارهای تبلیغاتی به این نکته توجه شود.

او در عین حال گفت: نباید ۲۲ بهمن تبدیل به میتینگ انتخاباتی شود چون مردم را چند دسته می‌کند، نباید مردم احساس کنند که برای یک گروه و دسته است. قدر و منزلت ۲۲ بهمن بزرگتر از آن است که خرج یک گروه و فرد شود. لاریجانی همچنین گفت: باید موضوع مردمی بودن راهپیمایی ۲۲ بهمن را رعایت کرد، نباید احساس شود دستگاه‌ها در این مراسم محور هستند. حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواست قلبی مردم است پس نباید کسی سوار آن شده چون باعث سوء‌استفاده دیگران می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند