درهمین راستا روزگذشته سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جمع راهپیمایان تهران گفت: حضور امروز مردم تهران تیرخلاصی به سیاست‌های تجاوزکارانه و امیدهای واهی بزرگ‌ترین دشمن تاریخ بشر است. به گزارش «ایسنا» وی افزود: باور کنید جنگی که در خیابان‌های ما آغاز شد یک نقشه جهانی بود. شما دقیق عمل کردید، آن لحظه که نباید به پیاده نظام‌ها بپیوندید، نجیبانه صف خود را جدا کردید؛ امروز که باید به صحنه بیایید، آمدید. اسلام جاودانه شد، ایران سرافراز شد، امروز دشمن از شکوه حضور شما ناامید شد و تیر خلاص زده شد.سلامی تصریح کرد: فتنه‌ای که در روزهای اخیر اتفاق افتاد حاصل همه تلاش‌های شکست خورده دشمن طی چهل سال گذشته و این چند روز گذشته بوده است.سلامی همچنین گفت: ترامپ جلسه استیضاح را نرفت، در کاخ سفید ماند و اتاق فرماندهی تشکیل داد تا ایران را شکست دهد. باور کنید ما رصد می‌کردیم این‌بار همه توان خود را به صحنه آورد؛ جنگ حداکثری راه‌انداخت. همه پیاده نظام مزدور داخلی را به صحنه آورد؛ حتی ناو هواپیمابری که ماه‌ها بود از ترس نیروی‌های ما عقب مانده بود جلو آمد. من به آنها می‌گویم دیر شده است، همه چیز تمام شده است. به صهیونیست‌ها هم می‌گویم او همیشه دیر می‌آید منتظر او نباشید، نابود که شدید می‌آید، آن‌وقت دیگر دیر است.سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن هزاران میلیارد علیه ما هزینه کرده، ولی نتیجه نگرفته است، گفت:‌دشمن علیه ما در جنگ اقتصادی است، ما اطلاعات محرمانه‌ای داریم که سفیر یکی از کشورها سایر سفرا را جمع کرده و به آنها گفته که به اروپایی‌ها بگویید ایرانی‌ها در حال بریدن وابستگی اقتصاد خود از نفت هستند. پس راه نفت ایران را باز کنید وگرنه اقتصاد ایران از نفت مستقل می‌شود. مردم انقلاب را با گرانی و بنزین عوض نمی‌کنند، همه می‌دانند بنزین بهانه است. وی خطاب به دشمنان تاکید کرد: منتظر باشید از خط قرمز ما عبور کنید، نابودتان می‌کنیم. وی اظهار کرد: ما نجابت به خرج دادیم، مدارا کردیم؛ اما مراقب باشید صبر ما انتها دارد. به ملت ایران احترام بگذارید مودب باشید؛ اگر این انرژی متراکم آزاد شود، هیچ دشمنی در هیچ جای جهان امنیت نخواهد داشت.همچنین شرکت‌کنندگان در تجمع روزگذشته درتهران، با قرائت قطعنامه‌ای مواضع خود را در ۶ بند اعلام کردند. دربخشی ازبیانیه تجمع‌کنندگان از قوه‌قضائیه خواستار محاکمه فوری و اشد مجازات مسببان حوادث اخیر شدند.به گزارش «ایسنا» دراین قطعنامه شرکت‌کنندگان در تجمع تهران اعلام کردند نسبت به بی‌تدبیری صورت گرفته در نحوه و زمان اجرای افزایش نرخ بنزین اعتراض جدی دارند و اهتمام واقع‌بینانه غیرشعاری در کاستن از آثار تورمی و گرانی کالا و خدمات و جبران خسارات آسیب‌دیدگان از اغتشاشات اخیر و توجه جدی به نظرات کارشناسان دلسوز انقلابی را وظیفه مسوولان می‌دانند.در بند آخر این قطعنامه نیز آمده است: از دولت و شورای‌عالی فضای مجازی تقویت شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی اینترنت ملی و محدودیت فعالیت رسانه‌های معاند مُخل امنیت و مصلحت کشور را خواهانیم.

خنثی‌سازی عملیات خرابکارانه

درهمین حال روز گذشته دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ازخنثی شدن حمله برنامه‌ریزی شده دشمن به عسلویه خبرداد. به گزارش انتخاب علی شمخانی در گفت‌وگو با «آنا» درباره حمله برخی از اغتشاشگران به تاسیسات عسلویه، گفت:  حمله به عسلویه توسط دشمن برنامه‌ریزی شده بود.وی اضافه کرد: به نظر می‌آید دشمن به دنبال این بود کاری که انصار‌الله یمن در حمله به تاسیسات سعودی کرد را اینجا تلافی کند که نتوانست موفق شود. پیش ازاین علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت از تلاش برای انفجار تاسیسات خط لوله نفتی عسلویه با استفاده از دینامیت و برنامه‌ریزی برای حمله به مراکز حساس مخابراتی در شیراز و برخی از مراکز نظامی خبر داده بود.

رسیدگی به جرم بازداشت شدگان دردادگاه

همزمان روز گذشته آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه با اشاره به حوادث اخیر در کشور، ضمن قدردانی از مسوولان قضایی بابت سرکشی به بازداشتگاه‌ها، بر تعیین تکلیف فوری بازداشتی‌ها و پیگیری مستمر وضعیت آنها تاکید کرد و گفت: طبعا با کسانی که در این حوادث، تقصیر کمتری دارند باید برخورد متناسب صورت گیرد و کسانی هم که دست به ایجاد ناامنی و اغتشاش زده‌اند باید پرونده‌شان در اختیار دادگاه قرار گیرد تا به جرم آنان به‌صورت قاطعانه و بر اساس حق و عدل رسیدگی شود.به دنبال سخنان رئیس قوه‌قضائیه، روزگذشته یحیی جعفری، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که پرونده‌ها با سرعت و دقت لازم در مرحله رسیدگی است و شعب ویژه‌ای هم در محاکم تشکیل خواهد شد و با سرعت و دقت اتخاذ تصمیم قضایی صورت می‌گیرد.

اطلاعات پشت پرده‌ را اعلام می‌کنیم

ازسوی دیگر فرمانده سپاه محمدرسول‌الله تهران بزرگ با بیان اینکه به‌زودی از اطلاعات پشت پرده اغتشاشات اخیر مردم را مطلع می‌کنیم، ‌گفت:‌ آمریکا، اعراب دست‌پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز نگران و مستاصل هستند.به گزارش «ایرنا» سردار محمدرضا یزدی تصریح کرد: شبی که آن اتفاق در تهران رقم خورد و اغتشاش شد رئیس‌جمهور آمریکا به‌جای آماده شدن برای استیضاح در کنار معاونان خود وضعیت ایران را رصد می‌کرد. وی در ادامه گفت: پس از اغتشاشات کشور ناوهای آمریکا پس از مدت‌ها دوباره به سمت منطقه حرکت کردند و این نشان می‌دهد طرف ما در اغتشاشات اخیر تنها چند تن از اراذل اوباش قمه به دست نبودند.

بهره‌گیری از زنان برای ایجاد درگیری

در واکنشی دیگر به حوادث اخیر، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خشونت‌ها در اتفاقات اخیر بی‌سابقه بود اضافه کرد: در این اغتشاشات رفتار داعش‌واری را شاهد بودیم، اغتشاشگران با سلاح‌های مخفی ‌به مردم شلیک می‌کردند، خشونت بالا، رفتار سازماندهی‌شده و بهره‌گیری از خانم‌ها برای ایجاد درگیری تجربه جدیدی در این اتفاقات بود.به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار رمضان شریف روزگذشته در چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان، با تذکر اینکه دشمن به‌دنبال این است که از این اتفاق به‌عنوان یک فرصت برای رسیدن به منافع سوء خود استفاده کند ابراز کرد: دشمن به‌دنبال تطهیر رژیم سرتاسر چپاول پهلوی در ذهن جوانان ماست.سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن با بهره‌گیری از این انقطاع بین‌نسلی به‌دنبال آن است تا فشار ویژه‌ای را در حوزه رسانه‌ای القا کند اضافه کرد: روزی نیست که دشمن یک محتوای جدید را تولید نکند و در این شرایط ما هم نتوانستیم کارکرد نظام در چهل سال گذشته را به‌خوبی نشان داده و چهره منحوس رژیم سابق را آگاهی‌بخشی کنیم.وی با اظهار اینکه «در این شرایط نسل جوان ما دچار یک چالش جدی شده است» گفت: در این شرایط نسل جوان ما حداقل دچار یک شوک شده و حداکثر رفتاری را انجام می‌دهد که جبهه دشمن از او می‌خواهد.

ریشه اجتماعی حوادث اخیر

همچنین به گزارش تابناک، جانشین سازمان بسیج گفت که اغتشاشات اخیر ریشه اجتماعی داشت که باید حل ریشه‌ای و دائمی برای از میان بردن قطعی آن مورد توجه جدی قرار گیرد. به گزارش «ایرنا» سردار محمدحسین سپهر روز گذشته در جمع بسیجیان گرگان اظهار کرد: اگر به مشکلات اجتماعی در زمان مناسب رسیدگی نشود امکان تغییر آن به اعتراض سیاسی و در نتیجه ایجاد مشکلات امنیتی وجود دارد.

 

08-02

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند