وی افزود: «مشکلاتی که امروز در حوزه فرهنگی و اقتصادی داریم، ناشی از آن است که فرهنگ قرآنی و اسلام ناب را پیاده نکرده‌ایم.»

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: «زمانی‌که هواپیمای ایرباس ما با ۲۹۰ نفر مسافر مورد اصابت آمریکا قرار گرفت، رئیس‌جمهور آمریکا نپذیرفت که عذرخواهی کند و بعدها به فرمانده آن ناو مدال هم داد. امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی آمریکایی‌ها که قرار است جایگزین هواپیمای یو ۲ بشود و سالیان سال در ارتش آمریکا خدمت کند، توسط رزمندگان نیروی هوافضای سپاه سرنگون می‌شود. آمریکایی‌ها نه‌تنها اقدامی علیه ما نکردند بلکه به‌خاطر نزدن هواپیمای پی۸ مورد تقدیر هم قرار گرفتیم.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: «این اتفاق به‌خاطر تبعیت از ولایت و اجرای فرامین رهبری افتاده است. تا چند ماه پیش خیلی‌ها با شک و تردید به پیشرفت‌های نظامی ما نگاه می‌کردند. اما الان همه باور کرده‌اند که این‌قدرت وجود دارد.»

وی‌تصریح کرد: «زمانی‌که «آقا» (مقام معظم رهبری) فرمودند ما به دشمن سیلی می‌زنیم، چهار ساعت بعد نیروهای موشکی مقرهای داعش را از بین می‌برند. زمانی‌که ایشان می‌گویند اقدام انگلیس بی‌جواب نمی‌ماند، تنها ۴۸ ساعت بعد کشتی متخلف انگلیس توقیف می‌شود. اینها نسخه‌هایی است که رهبر انقلاب صادر کردند و دقیق اجرا شد. همین نسخه‌ها در رابطه با سایر بخش‌ها هم صادر شده‌است. اینها هنوز باور نکردند که اروپایی‌ها هم بخشی از نقشه شیطانی آمریکایی هستند و بنا دارند تا ما را از خارج شدن از ساختار برجام بترسانند و سایه جنگ را به‌عنوان چاشنی این موضوع مطرح کردند.»

سردار حاجی‌زاده عنوان کرد: «عملیات روانی گسترده‌ای به راه انداختند که قرار است جنگ علیه ما به راه بیفتد، حتی سرویس‌های اطلاعاتی دوست هم به ما می‌گفتند قرار است به شما حمله شود، اما ما می‌دانستیم که این اتفاق نمی‌افتد.‌ این حربه‌ای بود تا ما پای میز مذاکره بر‌گردیم. زمانی این سایه جنگ بر طرف شد که پهپاد آمریکایی سرنگون شد. ما این اطمینان را داشتیم که اگر اولین خطا از آنها سربزند، مقرها و پایگاه‌هایشان در پیرامون خود را مورد هدف قرار می‌دادیم.»

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تاکید کرد: «آنها می‌دانستند اگر اقدامی بکنند با پاسخ ما روبه‌رو می‌شوند و باید پا به پای ما جلو بیایند. برای اولین مرتبه برای مردم دنیا این یقین حاصل شد که قدرت آمریکا پوشالی است. همه این موفقیت‌ها با عمل به تدابیر حضرت آقا به‌دست آمده و برگرفته از اسلام ناب است. این روش نشان داده‌ که همه مشکلات قابل‌حل است.»

وی گفت:«کار‌ در حوزه دفاعی و نظامی هزاران بار پیچیده‌تر از حوزه غیرنظامی است، اما ما در این حوزه‌ها کار نکرده‌ایم و الا ما کشور فقیری نیستیم و منابع فراوانی داریم. باید همان‌گونه که در بخش نظامی با کار جهادی به موفقیت رسیدیم در سایر بخش‌ها نیز با پیروی از این همین الگو مشکلات را حل کنیم.»

تصمیم گرفته‌ایم مقاومت کنیم

همچنین به گزارش سپاه‌نیوز، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیروز (جمعه) در جریان سرکشی از پایگاه‌ها و پاسگاه‌های مرزی با اظهار خرسندی از وضعیت آمادگی‌ دفاعی مرزبانان و رزمندگان مستقر در مقرها و نیز زندگی فعال، آرام و با نشاط مردم در روستاها و شهرهای مجاور مرزها گفت: «در ادامه بازدید‌ها از مرزهای مختلف میهن اسلامی طی هفته‌های گذشته، امروز موفق شدیم مرزهای شمالی کشور به‌خصوص حد فاصل اصلاندوز و سد خداآفرین و غرب جلفا را مورد بازدید قرار دهیم، الحمدلله به فضل الهی هم سیطره اطلاعاتی کاملی برای مرزها حاکم است و هم مرزها، مرزهای بسیار آبادی است و مردم در روستاهای چسبیده به مرز کاملا مستقر و درحال فعالیت هستند و آنچه انسان مشاهده می‌کند، اشراف، اقتدار و سیطره امنیت ملی است که توسط نیروها و واحدهای مرزدار ما در این نقاط برقرار شده است.»

سرلشکر سلامی تاکید کرد: «ما معتقد هستیم مقاومت اقتصادی از طریق رونق تولید امکان‌پذیر است و این تنها راه گذر ما از شرایط موجود در قبال راهبردی که دشمن با جست‌وجوی آن درصدد تسلیم ملت ایران و تحمیل فرآیند مذاکره است خواهد بود؛ ما تصمیم گرفته‌ایم مقاومت کنیم و این مقاومت ممکن و ساده است، زیرا اراده ملت ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه بخش‌های نظام پشت آن است.»

فرمانده کل سپاه  افزود: «این یک فرآیند و مسیری است که ملت بزرگ ما به برکت رهبری عظیم‌الشأن انقلاب(مدظله‌العالی) انتخاب کرده و این راه را ادامه خواهد داد، در واقع این راه، ناامید کردن و تسلیم دشمنان در مقابل اراده این ملت عظیم و سربلند است.»

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند