به گزارش میزان، سید ابراهیم رئیسی دراین گفت‌وگو در گردهمایی بزرگ مبلغان محرم که در سالن غدیر شهر مقدس قم برگزار شد اظهار کرد: در کشور مشکلاتی وجود دارد، اما ما با موفقیت از این شرایط و مشکلات عبور خواهیم کرد و آینده روشن است، اما باید کار و تلاش کرد؛ مردم نسبت به تبعیض و فساد اداری گله‌مند هستند، آیا می‌شود شرایط را متفاوت کرد؟ بله کاملا می‌توان این کار را انجام داد. رئیس قوه‌قضائیه تصریح کرد: باید به دنبال تحقق شرایطی باشیم که در آن شرایط در نظام اداری ما مطلقا فساد لانه نکند؛ البته ممکن است که فردی در جایی فساد کند، اما مطلقا نباید اجازه دهیم که فساد لانه کند؛ باید مسوولان و دست‌اندرکاران نسبت به فساد حساسیت داشته باشند و باید ساختار‌ها اصلاح شود.

وی در ادامه با اشاره به مباحثی که در مورد خصوصی‌سازی وجود دارد گفت: ما تاکید داریم که خصوصی‌سازی امری لازم است و در برنامه‌های توسعه اول تا ششم کشور بر این موضوع تاکید شده است؛ دولت باید نقش حمایتی و نظارتی داشته باشد و از تصدی‌گری پرهیز کند، اما اگر در کنار این خصوصی‌سازی‌ها یک شرکت یا مجموعه یا کارخانه‌ای به نحوی واگذار شد که روز به روز رو به افول رفت بنابراین باید در نوع واگذاری آن بررسی‌های لازم صورت گیرد؛ مقام معظم رهبری در روز اول فروردین و چندی پیش به دو مصداق از این مصادیق اشاره کردند؛ یک بخش از مشکلات ناشی از مسائل ساختاری است و یکسری مشکلات رفتاری وجود دارد؛ آقایان باید سخنان کارگران اراکی و تبریزی و سخنان دردمندانه و دغدغه‌مندان کارگران هفت‌تپه و کرمانشاهی را بشنوند؛ اینها نسبت به خصوصی‌سازی‌هایی که صورت گرفته، حرف دارند؛ من در سفر به اراک در اولین جلسه خود دو ساعت به حرف‌های کارگران اراکی گوش کردم؛ آقایان شما هم حرف‌های این کارگران را بشنوید؛ آیا منظور قانون از خصوصی‌سازی این بود؟! این تاراج دادن اموال عمومی است؛ ما باید به این مساله رسیدگی کنیم و رسیدگی نیز خواهیم کرد.

رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه باید ساختار‌های فسادزا در کشور اصلاح شود اظهار کرد: چند سال قبل قرار بود پرداخت یارانه‌ها وضعیت عادلانه‌ای پیدا کند؛ یارانه متعلق به نیازمندان است آیا می‌شود به کسانی که ثروتمند هستند یارانه پرداخت کرد؟! این قضیه روشن است؛ نظام یارانه‌ها باید سامان داده شود؛ از سوی دیگر به مصرف انرژی در کشور باید سامان داده شود به نحوی که عدالت در این امر اجرایی شود؛ اینها قضایایی است که برای مردم کوچه و بازار روشن است؛ چرا این قضایا با تاخیر مواجه می‌شود؛ وقتی با تاخیر مواجه می‌شود و پیرامون آنها تصمیم‌گیری نمی‌شود مشکلاتی ایجاد می‌شود؛ تفاوت بین قیمت دلار پرونده ایجاد می‌کند و این پرونده به دادگستری می‌آید؛ این پرونده‌ها محصول تفاوت بین قیمت دلار است و می‌تواند چنین پرونده‌هایی ساخته نشود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند