این درحالی است که روزجمعه محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی هم درباره فیلم‌های منتشرشده در پلیس آگاهی پایتخت گفت: «هیچ رسانه‌ای حق ندارد چهره متهم را بدون پوشش منتشر کند، چه برسد به صورت فیلم آن هم در صداوسیما و اینکه اسلحه یک آلت قتاله است و نباید به غیر از قضات و تیم جنایی کسی آن را در اختیار داشته باشد. حتی خبرنگار در تصاویر اعلام می‌کند که ساعت ٧ غروب است در حالی ‌که بعد از اذان مغرب بوده است. اینها همه جرایم جداگانه‌ای دارد که به‌ زودی علیه صداوسیما اعلام جرم می‌شود.» ظهر روز سه شنبه ۷خرداد، خبر قتل میترا استاد همسردوم محمد‌علی نجفی شهردار اسبق تهران، اعلام شد. عصر همان روز محمد‌علی نجفی با مراجعه به اداره آگاهی به قتل همسر دومش به دلیل اختلافات خانوادگی اعتراف کرد و بازداشت شد  و پس از آن حضور و نحوه تهیه گزارش خبری توسط خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در کلانتری با حاشیه‌ها و انتقادهایی روبه روشد.محمدعلی نجفی نیز که به قتل همسردوم خودمتهم است،  در دادسرا با اشاره به انتشار گزارش‌ها و تصاویرخود درروزنامه‌ها در گفت‌وگو با روزنامه شهروند گفته است که از این اتفاق راضی نیست. اوهمچنین این اقدام را برنامه ریزی شده توصیف کرده است. او درباره فیلم منتشرشده‌اش در پلیس آگاهی هم گفته است: «پس از اعترافات و معرفی خود به پلیس خبرنگار صداوسیما خواست که فیلم بگیرد اما من نمی‌خواستم در آن شرایط فیلم و عکسی گرفته شود اما با درخواست آنها موافقت کردم.»وکیل شهردار اسبق تهران همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درمورد شکایت از صداو سیما گفت: مااین موضوع را با آقای نجفی در میان گذاشته‌ایم که ایشان گفت از خبرنگار مربوطه شکایت ندارد و تأکید کرده خبرنگار فرد خوبی است، در جلسات شورا می‌آمده و تصمیم، تصمیم خبرنگار نبوده است.

همچنین به گزارش انتخاب، نجفی گفت: واقعیت‌ها کم‌کم رو می‌شود. درهمین ارتباط روز گذشته اگرچه سید‌محمود علیزاده طباطبایی وکیل محمدعلی نجفی درگفت‌وگو با خبرگزاری فارس مدعی شده بود که فیلمی که صدواسیما از لحظه ورود نجفی به پلیس آگاهی منتشر کرده ساختگی و مربوط به زمان بازدید نجفی به‌عنوان شهردار تهران بوده است، اما عصر دیروز درگفت‌وگوبه خبرفوری اعلام کرد بنده مجددا این فیلم را دیدم و متوجه شدم که فیلمی که از نجفی منتشر شده، صحت داشته و فیلمی که در فضای مجازی صداگذاری شده است مربوط به گذشته بوده است. به گزارش انتخاب، وکیل محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با خبرفوری درباره آخرین وضعیت پرونده موکل خود اظهار کرد: در حال‌حاضر کارهای ابتدایی پرونده وی انجام شده و احتمالا پرونده روز شنبه برای رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد. به گزارش انتخاب، وی درباره دلایل سفر نجفی به قم و اینکه آیا وی در جریان این سفر اسلحه خود را همراه داشته و چگونه از گیت حرم گذر کرده است، افزود: آن‌طور که آقای نجفی برای من تعریف کردند، وی از طریق ترمینال و با استفاده از اتوبوس راهی قم شده و بعد از زیارت بر سرمزار پدر و مادر خود حاضر شده است. وی درباره اینکه چگونه نجفی با وجود سلاح از گیت حرم حضرت معصومه عبور کرده است، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه نجفی چهره شناخته‎شده‎ای بوده است، گیت حرم از وی ایرادی نگرفته است و حتی به گفته خود آقای نجفی برخی از افراد نیز در حرم حضرت معصومه فوت همسرش را به وی تسلیت گفتند که در این بین آقای نجفی از رسانه‎ای شدن ماجرا مطلع شدند. وی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق اطلاعاتی که بنده در اختیار دارم در حال حاضر دستگاه قضایی شکایتی را علیه صدا و سیما مطرح کرده است؛ چراکه تصاویر یک متهم را بدون اجازه و بدون حضور وکیل وی منتشر کرده است.وی درباره اینکه آیا دیداری با خانواده مقتول داشته است، اظهار کرد: نجفی در دیداری که با وی داشتم درخواست داشت که دلجویی از خانواده و پسر همسر دومش صورت گیرد. از این‌رو از طرف خانواده نجفی افرادی برای دلجویی اقدام کردند اما بنده تا به این لحظه دیداری را با خانواده مقتول نداشتم.

عذرخواهی فرمانده انتظامی تهران بزرگ

یکی دیگر ازحواشی، نحوه استقبال از شهردار اسبق تهران از سوی مقامات انتظامی حاضر در اداره آگاهی بود. درهمین راستا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره حواشی به وجود آمده از نوع برخورد پلیس با محمد‌علی نجفی در پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: زمانی که از آقای نجفی فیلم گرفته شد مربوط به موقعی بود که او به پلیس آگاهی منتقل شد و بازجویی‌های مقدماتی از آقای نجفی در حال انجام بود.وی ادامه داد: ما برخی از انتقادات را می‌پذیریم و رد نمی‌کنیم، ممکن است مأموران ما نیز اشتباهاتی داشته باشند و اگر مردم احساس می‌کنند که ما اشتباهی کردیم، عذرخواهی می‌کنیم. او تصریح  کرد: آنطور نیست که ما بگوییم ایرادی نداریم، ممکن است مامور ما اشتباهی داشته باشد اما سوء نیتی در کار نبوده است. به گفته رحیمی پلیس و دستگاه قضایی درحال پیگیری پرونده آقای نجفی هستند.

ادامه واکنش‌ها

در همین حال واکنش‌ها به این پرونده ادامه دارد. به گزارش جماران، مسعود استاد، برادر میترا استاد در مطلبی که در اینستاگرام خود منتشر کرده، نوشته انتقام خون خواهرش را خواهد گرفت. او همچنین با انتشار تصاویری از خواهرش قول داده در روز‌های آینده، آنچه را که ناگفته‌های میترا خوانده، به گوش همگان خواهد رساند. مسعود استاد در مطلبی دیگر که سه روز پیش منتشر کرده بود  از افراد رذل و پستی گفت که برای قتل میترا دسیسه چیده‌ بودند.ازسوی دیگر محسن رفیقدوست در گفت‌وگو با خبرآنلاین، درمورد این پرونده درپاسخ به این سوال که اتفاقات اخیر چقدر برای شما تکان دهنده بود و چه حسی داشتید، گفت: من با ایشان دوست بودم و ایشان را دوست داشتم. وزیر سپاه دولت دوران جنگ اظهار کرد: ایشان فردی بسیار اخلاقی بودند، به نظرم از قبل توطئه‌ای علیه او ترتیب داده شده بود و ایشان گرفتار آن توطئه شد.

رفیقدوست تاکید کرد: آقای نجفی فردی سلیم‌النفس، خونسرد و شوخ‌طبع بود که به همه روی خوش نشان می‌دادند، لذا این حرکت حداقل از نظر من غیرقابل باور است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند