به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی قوه‌قضائیه، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از مدیران عالی بانک‌های کشور، با تبریک ایام ماه معظم شعبان، از تلاش‌های همه کسانی که در حوزه مسائل اقتصادی، پولی و بانکی از جمله در کمک به پروژه‌ها، حل مشکلات سیل‌زدگان و پرداخت تسهیلات ازدواج خدمات ارزشمندی ارائه می‌کنند، قدردانی و تاکید کرد: امروز در کشور با چند موضوع مواجهیم که همگی بر آن اتفاق‌نظر داریم و اختلافی در آن به چشم نمی‌خورد. موضوع اول، وظیفه‌ای است که همه دستگاه‌ها در زمینه رونق تولید دارند؛ زیرا معتقدیم راه برون‌رفت از مشکلات دشمن‌ساخته نظیر تحریم‌ها و تهدیدها، تمرکز بر رونق تولید و اشتغال‌زایی است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز با درایت و هوشمندی، امسال را به نام «رونق تولید» نام‌گذاری کردند تا به این ترتیب تمام جهت‌گیری‌ها، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای این امر مهم باشد.

رئیس قوه‌قضائیه، سوق دادن حجم بالای نقدینگی در کشور به سمت تولید را دومین نکته مورد اتفاق همگان دانست و افزود: هرچه تسهیلات به سمت تولید برود و از فضای دلالی فاصله بگیرد، قطعا بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد. آیت‌الله رئیسی ادامه داد: سومین موضوع، مبارزه با فساد است که به عقیده ما هیچ جناح، جریان یا فرد خاصی نمی‌شناسد زیرا فساد در هر جا رخنه کند، امنیت اقتصادی به خطر می‌افتد.

رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه اقدامات نظام بانکی نباید به نحوی باشد که کارآفرین و سرمایه‌گذار از کارآفرینی و سرمایه‌گذاری خود در کشور پشیمان شود، بر ضرورت اعتبارسنجی دقیق افراد متقاضی تسهیلات و وثایق آنها، حمایت از سرمایه‌گذاری سالم و تقویت نظارت‌های درون سازمانی بانک‌ها برای جلوگیری از فساد تاکید کرد.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی یا صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی بیش از سقف مجاز توسط شعب بانک‌ها و بدون تضامین کافی صرفا یک تخلف نیست؛ بلکه مصداق تقصیر است. رئیس قوه‌قضائیه همچنین حفظ ارزش پول ملی را از حقوق مهم عامه برشمرد و با بیان اینکه همه در این زمینه وظیفه داریم، اظهار کرد: با گذشت ۱۸ سال از صدور فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد، این پیام همچنان زنده است و باید نصب‌العین مسوولان هر سه قوه قرار گیرد.

آیت‌الله رئیسی در پایان با بیان اینکه نظام پولی و بانکی امروز در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی حضور دارند، بر ضرورت کار جهادی برای حل مشکلات و رفع تهدیدها تاکید کرد و گفت: مجموعه دستگاه قضایی از مدیران شجاع، خطرپذیر و سالم که در جهت رشد خلاقیت‌ها، کارآفرینی و جلوگیری از تعطیلی و بیکاری مراکز تولیدی گام برمی‌دارند، تمام‌قد حمایت می‌کند. براساس این گزارش، برخی از مدیران بانک‌ها نیز در این دیدار، ‌نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند