متن احکام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای سیدعبدالنبی موسوی‌فرد دامت افاضاته

اکنون که جناب حجه‌الاسلام والمسلمین آقای جزائری پس از سال‌ها خدمت با ارزش در سنگر امامت جمعه اهواز از این مسوولیت انصراف داده‌اند جنابعالی را که بحمدالله متصف به علم و عمل و خصوصیات شایسته و روحیه خدمت و گرایش مردمی می‌باشید و آزمون نیکویی را در عرصه امامت جمعه و جماعات گذرانیده‌اید به نمایندگی خود در خوزستان و امامت جمعه اهواز منصوب می‌کنم. شهر مقاوم اهواز و مردم وفادار و فداکار آن استان با شرافت و عزت در همه حوادث مهم پس از انقلاب اسلامی، آزمونی درخشان را گذرانیده و عناصر فداکار و شجاعی از آن سر برآورده‌اند. این منطقه حساس در مقابله نظامی با متجاوزان، و در ایستادگی بر هویت ملی و در مواجهه با بلایای طبیعی، به‌طور یکسان، صلابت و قدرت نشان داده و از حوادث، سربلند بیرون آمده است.

نمازجمعه که مظهر تجمع متحد مومنان است همواره باید این خصوصیات برجسته را نمایندگی کند و آنها را زنده بدارد. ارتباط صمیمانه با جوانان و همفکری با علمای حوزه و دانشگاه و همکاری با مسوولان دولتی و فعالان و اثرگذاران اجتماعی توصیه‌های دیگر اینجانب است. توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیدعلی خامنه‌ای

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت مستطاب حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه بزرگوار جناب آقای موسوی جزائری دامت‌برکاته

اکنون که جنابعالی پس از سال‌ها حضور پربرکت و خدمات همه‌جانبه در سنگر امامت جمعه اهواز از ادامه این مسوولیت اعلام انصراف نموده‌اید، لازم دانسته می‌شود که برکات حضور آن‌جناب در آن شهر پر افتخار و در میان مردم عزیز و وفادار آن ادامه یابد و همان‌طور که جهات گوناگون علمی و اجتماعی و سیاسی در آن شهر و استان مقاوم و حساس در طول سالیان متمادی از هدایت و درایت جنابعالی بهره‌مند شده‌اند، از این پس هم همگان مشمول این نعمت خداوندی باشند. مستحضرید که اهواز و تعدادی دیگر از شهرهای آن استان در گذشته‌های دور و نزدیک اقامتگاه فقهاء برجسته بوده‌اند و مرحومان آیات‌الله حضرت آقای سیدعلی بهبهانی و حضرت آقای سید محمدجعفر جزائری مروج و حضرات آقایان کرمی و برخی بزرگان دیگر نمونه‌هایی در دهه‌های اخیر می‌باشند، و هم‌اکنون نیز آن خطه بحمدالله برخوردار از محضر علمای اعلام است، از این‌رو حوزه علمیه اهواز را باید به دیده اهمیت نگریست. لذا مقتضی می‌دانم که آن‌جناب همچنان سکونت در اهواز را ادامه داده و ضمن کمک به امام جمعه محترم و دیگر مسوولان و امور اجتماعی آن مردم غیور و وفادار، ریاست حوزه علمیه را عهده‌دار گردید و رونق مضاعف به تربیت طلاب و فضلا داده و از ظرفیت علمی علمای محترم برای اعتلای آن حوزه استفاده نمایید. توفیقات روزافزون جناب‌عالی را از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله

سیدعلی خامنه‌ای

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند