اشاره رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری در دیدار روز دوشنبه اول بهمن ۱۳۹۷ با معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در آن گفته بود: «ما در مساله حجاب اول از زن شروع می‌کنیم درحالی‌که قرآن اول از مرد شروع می‌کند؛ و قل للمومنین یغضوا من ابصارهم، از چشم شروع می‌کند. به مردها خطاب می‌کند که چشم تان را به نامحرم ندوزید... پس اساس حجاب برای امنیت است. خداوند می‌گوید این حجاب را برای شما (زنان) مقرر کردیم تا آزار نبینید؛ فلایوذین؛ حجاب داشته باشید تا همه بفهمند که زنی با عفت و دنبال زندگی خودتان هستید.» به‌دنبال این سخنان ابتدا آیت‌الله مکارم شیرازی سوم بهمن‌ماه در درس خارج از فقه خود به انتقاد از سخنان روحانی پرداخت و این سخنان را زننده توصیف کرد. موجی از این انتقادها موجب شد تا دفتر رئیس‌جمهور درباره سخنان روحانی در مورد حجاب اطلاعیه‌ای صادر کند و از افراد بخواهد تا تحت‌تاثیر روایت‌های غیر‌مستقیم یا تحریف و تقطیع شده‌ای که گاه با انگیزه‌ای سیاسی و تخریبی از سوی برخی جریان‌ها صورت می‌گیرد، واقع نشوند. حال ۱۶ روز پس از سخنان رئیس‌جمهوری، این بار آیت‌الله یزدی به‌رغم اطلاعیه دفتر رئیس‌جمهور، به انتقاد تند از این سخنان پرداخته است. البته این اولین بار نیست که آیت‌الله یزدی از رئیس‌جمهوری به‌خاطر سخنانش انتقاد می‌کند. دی‌ماه سال گذشته نیز رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اظهارات رئیس‌جمهور در دیدار با وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی، درباره امکان نقد معصومین به شدت حمله کرده بود. آیت‌الله محمد یزدی عصر سه‌شنبه در دیدار جمعی از استادان و دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه در قم برگزار شد، گفت: امروز متاسفانه بعضی فرزندان نسل چهارم و بچه‌های پولدار بی‌درد که معلوم نیست، پول‌ها را از کجا آورده‌اند، ماشین صد میلیونی سوار می‌شوند و در خیابان حرکاتی انجام می‌دهند، یا دخترش با وضع بد وارد خیابان می‌شود، خیال می‌کند چنین و چنان است. باید از این کار خجالت کشید.

وی گفت: باید از این همه خون شهید به‌دلیل بی‌حجابی و بدحجابی دختران خجالت کشید. متاسفانه بعضی از شهرها در بحث حجاب بدتر از قم عمل می‌کنند. رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: حجاب از ضروریات اسلام است. کسی که علیه حجاب حرف می‌زند، هر کسی می‌خواهد باشد، باید مواظب باشد در مورد حجاب چه می‌گوید، باید بلد باشد وقتی از اسلام حرف می‌زند، چه می‌گوید. ما انقلاب کردیم تا کسی بی‌حجاب نباشد، زیر گلویش را باز نکند و هرچه دلش خواست علیه اسلام و انقلاب حرف نزند.

وی افزود: به این وزیر ارشاد هم می‌گویم، برای چه هر روز بزرگداشت برگزار می‌کنید، در یکی از این سالن‌ها هر روز خواننده‌ای می‌آورید، اسم آن را وزارت ارشاد اسلامی می‌گذارید، باید از این خانواده شهدا خجالت کشید. می‌گویند ما قرآن و جلسه قرآن هم داریم. واقعا می‌خواهید قرآن هم نداشته باشید، مگر جرأت دارید علیه قرآن حرف بزنید. مردم انقلاب کرده‌اند که قوانین با اسلام تنظیم شود و اسلام حاکم باشد و قضات آن با احکام اسلامی قضاوت کنند و مجلس شورای اسلامی با قوانین اسلام تطبیق شود.

آیت‌الله یزدی گفت: انقلاب امت را زنده کرده است. بدانید اگر بچه‌های شما میدان نمی‌رفتند و در دفاع از آل الله جان فشانی نمی‌کردند الان باید در ایران می‌جنگیدیم. به گزارش انتخاب، رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه افزود: اما دشمنان بدانند این نظام تثبیت شده است و هر کاری کنند، به جایی نمی‌رسند.