به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی‌زاده در نشست خبری با بیان اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در ابتدای انقلاب اسلامی، ۶۷ هزار و ۱۵۳ نفر را زیرپوشش خود داشت که در سال ۹۷ این رقم به بیش از یک میلیون و ۴۱۲ هزار نفر بازنشسته رسیده است. تقی‌زاده با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص میزان پاداش آخر سال (عیدی) کارکنان و بازنشستگان اظهار کرد: براین اساس مبلغ یک میلیون تومان به‌عنوان عیدی تعیین شده که تلاش می‌کنیم این رقم را تا پایان بهمن ماه همراه با حقوق، به بازنشستگان تحت پوشش پرداخت کنیم.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری ۵‌میلیون تومانی از اول بهمن ماه تصریح کرد: برای مرحله دوم یک هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و از اول تا هشتم بهمن ۱۸۸ هزار و ۸۶۷ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. این ثبت‌نام اینترنتی برای ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات است که از فروردین تا شهریورماه ۹۸ به عزیزان و براساس نوبت و اولویت‌ها پرداخت خواهد شد.  وی درخصوص بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان نیز با بیان اینکه ۲‌میلیون نفر از بازنشستگان به همراه افراد تحت تکفل آنها زیرپوشش این خدمت قرار دارند، گفت: اعتبار خدمت بیمه تکمیلی با ۳۰‌درصد افزایش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. همچنین ۳۵ هزار بازنشسته دارای بیماری‌های خاص نیز تحت پوشش هستند.

تقی‌زاده راه‌اندازی سامانه شفافیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی را یکی از روش‌های دستیابی به شفافیت عنوان کرد و افزود: این سامانه برای نخستین بار در صندوق بازنشستگی در راستای ایجاد همین شفافیت و تاکید وزیر با عنوان هوش تجاری یا BI طراحی و اجرا شده که دهه فجر امسال رونمایی می‌شود.

وی درخصوص سیاست‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: پنج محور شامل اجرای سیاست‌های انضباطی در شرکت‌ها، اجرای حاکمیت شرکتی، ورود و نظارت جدی بر مگاپروژه‌های در جریان، توجه به مسائل خاص شرکت‌های تابعه به ویژه شرکت‌های بحران‌زده و انجام حسابرسی‌های ویژه در دستور کار صندوق قرار دارد.