بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات با اولویت

ازسوی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای بررسی با اولویت طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس موافقت کردند. در صورت تصویب نهایی این طرح انتخابات مجلس استانی-شهرستانی می‌شود.

پیشنهاد رفراندوم برای لوایح CFT و FATF

درخبری دیگر  بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس پیشنهاد کرد که موضوع لوایح CFT و FATF به رفراندوم گذاشته شود.بهرام پارسایی در گفت‌وگو با «ایسنا» با اشاره به مناقشه اخیر مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لوایح مربوط به FATF گفت: طبق قانون بعد از اعلام نظر شورای نگهبان و اصرار مجلس بر نظر خود، مجمع تشخیص مصلحت نظام باید نظر مجلس را رد یا تایید کند و نمی‌تواند در مورد اصلاح مصوبات مجلس نظری دهد؛ چراکه این امر خارج از وظایف آن است. پارسایی با اشاره به ظرفیت اصل۵۹ قانون اساسی گفت: اجرای این اصل برای باز کردن بسیاری از گره‌ها راه‌گشاست و به‌نظر می‌رسد در مورد لوایح چهارگانه می‌توان از این روش استفاده کرد و خصوصا CFT و FATF را به رفراندوم گذاشت. این اقدام می‌تواند آزمایشی برای اجرای این اصل معطل مانده قانون اساسی باشد.

تغییر روزهای جلسات علنی مجلس

در خبری دیگر عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تغییر روزها و نوبت برگزاری جلسات علنی مجلس تا آخر سال خبر داد. «علی اصغر یوسف‌نژاد» در گفت‌وگو با «ایرنا» اظهار کرد: جلسات علنی مجلس از این پس روزهای یکشنبه و دوشنبه در نوبت صبح و سه‌شنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر کاری برگزار می‌شود.نماینده مردم ساری در مجلس اظهار کرد: همچنین مقرر شد که کمیسیون‌های تخصصی مجلس از این پس در عصر روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار شود. وی با بیان اینکه هفته آینده مجلس تعطیل است، افزود: بررسی لایحه بودجه از ۲۷ بهمن ماه در مجلس آغاز می‌شود.

احتمال ممانعت از حضور زائری در برنامه‌های صدا و سیما

همچنین اکبر رنجبرزاده، نماینده مردم اسدآباد و عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست مدیران صداوسیما و تهیه‌کننده برنامه «فرمول یک» با برخی نمایندگان در مجلس، اظهار کرد: در این جلسه بحثی که مطرح شد این بود که در برخی از برنامه‌های صدا و سیما از جمله برنامه‌ای که در آن صحبت‌هایی از آقای زائری درباره مجلس و نمایندگان آن بحث شده بود، کلام نامناسبی پخش می‌شود. عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در این جلسه همچنین این مطلب مطرح شد که فردی که از سر عصبانیت و به یکباره کلامی مبنی بر اینکه شرم بر مجلسی باد که... می‌گوید، طبیعتا در رسانه‌ها حضور چنین افراد و اشخاص ممکن است مشکل‌آفرین باشد. وی افزود: من فکر می‌کنم از برنامه‌های آتی صدا و سیما از حضور آقای زائری که شأن مجلس و جایگاه آن را زیرسوال برد استفاده نکنند، البته در روز گذشته در جلسه مذکور بنا بر قول رئیس سازمان صدا و سیما مقرر شد از حضور محمدرضا زائری در برنامه‌های صدا و سیما ممانعت به عمل آید.