وزیر امورخارجه ایران در این دیدار با بیان اینکه جهان‌ اسلام باید به‌رغم برخی اختلافات حول‌محور حمایت از فلسطین گردهم آیند تا جلوی سوءاستفاده‌ها گرفته شود، افزود: متاسفانه امروز برخورد با مقاومت از درون جهان اسلام صورت می‌گیرد. این فشارها بر همه کشورها و جریانات اسلامی هم وجود دارد. ظریف تصریح کرد: حمایت از فلسطین یکی از سیاست‌های مبنایی جمهوری اسلامی است و امیدواریم برخی دولت‌های اسلامی که به حمایت صهیونیست‌ها و آمریکا دل بسته‌اند به جهان اسلام بازگردند و بدانند صهیونیست‌ها دوست و شریک مطمئنی برای هیچ‌کس نیستند. محمود الزهار نیز در این دیدار اظهار کرد: ایران از فلسطین «حمایت حقیقی» به‌عمل می‌آورد. او ابراز امیدواری کرد پروژه صهیونیسم با مقاومت مردم فلسطین و حمایت جهان اسلام هرچه زودتر پایان یابد. رئیس فراکسیون مقاومت در مجلس فلسطین با اشاره به اعلام انحلال مجلس فلسطین توسط محمود عباس خاطرنشان کرد: مجلس فلسطین به‌طور قانونی انتخاب شده و باید دوره خود را تمام کند. بر اساس قانون اساسی فلسطین مجلس تحت هیچ شرایطی حتی وضعیت اضطراری هم نمی‌تواند منحل شود و باید به کار خود پایان دهد.

تنها راه پیروزی فلسطین از دید شمخانی

همچنین محمود الزهار از رهبران برجسته و رئیس فراکسیون حماس دیروز با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات فلسطین با وی گفت‌وگو کرد. به گزارش «ایسنا» امیر دریابان شمخانی گفت: مهم‌ترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به‌عنوان اصلی‌ترین تهدید جهان اسلام شود، خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری با تجلیل از تلاش رزمندگان مقاومت و ایستادگی مردم غزه و کرانه باختری در مقابل رژیم صهیونیستی، پیروزی تحسین‌برانگیز مقاومت در جنگ ۵ روزه اخیر را حاصل پایبندی به آرمان فلسطین و فداکاری در برابر زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی و ضعف و زوال بیش از پیش این رژیم دانست. علی شمخانی افزود: آنچه موجب نابودی رژیم صهیونیستی خواهد شد، فساد درونی و گسترده سران آن، بیداری ملت‌ها و هوشیاری نسبت به توطئه‌ها و ظلم‌هایی است که این رژیم کودک‌کش در حق بشریت مرتکب شده است. او با تجلیل از ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران و ضرورت مقابله مستمر با سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان تاکید کرد: امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با انتقاد از سازمان ملل به دلیل عدم اجرای تعهدات خود برای بازسازی غزه و تامین حداقل‌های معیشتی و خدماتی برای ساکنان تحت‌محاصره بر حمایت قاطع ایران از مقاومت و ملت مظلوم فلسطین و تداوم ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه تاکید کرد. محمود الزهار وزیرخارجه سابق فلسطین از رهبران برجسته و عضو دفتر سیاسی و رئیس پارلمانی حماس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین افزود: ما رژیم صهیونیستی را غاصب، فاقد مشروعیت و در سراشیبی افول می‌دانیم و هر اقدامی که منجر به تایید این رژیم و چشم‌پوشی از باز پس‌گیری سرزمین‌های فلسطین شود را مردود می‌دانیم. او با بیان اینکه بیداری اسلامی رو به افزایش است و بدون شک ما پیروز خواهیم شد، تاکید کرد: مواضع ایران همیشه اثربخش بوده و مردم فلسطین این را به خوبی احساس می‌کنند که کسانی هستند که آنها را حمایت کنند و ان‌شاءالله به‌زودی همگی در مسجدالاقصی نماز خواهیم خواند.