به گزارش «ایسنا» حمید ‌بعیدی‌نژاد در توییتی اعلام کرد: «برخی رسانه‌های خبری به نقل از روزنامه الجریده کویت نقل کرده‌اند که این روزنامه ادعا کرده است که برخی دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی به‌طور پنهانی در لندن دیدار کرده‌اند و مذاکرات یمنی‌ها در سوئد نتیجه این دیدارها بوده است. این خبر یک دروغ‌پردازی صرف است و کاملا تکذیب می‌شود.»

روزنامه الجریده کویت مدعی شده بود که پس از به دست آمدن توافقات یمن در سوئد یک منبع دیپلماتیک عالی‌رتبه اروپایی به این روزنامه گفته است که مذاکرات یمن در نتیجه ارتباطات و جلسات پنهانی مسوولان ایرانی و آمریکایی با وساطت برخی کشورهای اروپایی و عمان به دست آمد.

این منبع مدعی شده است که این دیدارها در هتلی در لندن انجام شده است. برخی دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی با ویزاهای معمولی به پایتخت انگلیس سفر کردند و در یک هتل مستقر شدند و به شیوه بسیار محتاطانه در اتاق‌هایی معمولی جلساتی را برگزار کردند. هر دو طرف به‌طور جدی نگران تاثیر انتشار اخبار این جلسات بر اوضاع داخلی کشورهای خود هستند، زیرا از یکسو دولت ترامپ نمی‌خواهد نشان دهد که به تهران آسان می‌گیرد و از سوی دیگر دولت حسن روحانی نگران خشم تندروها است. این منبع دیپلماتیک همچنین مدعی شده است که ایرانی‌ها خواستار رفع یا تعلیق تحریم‌های اقتصادی در برابر تداوم این همکاری‌ها شده‌اند و آمریکا را تهدید کردند که در صورت عدم تمدید معافیت برخی کشورها از تحریم‌ها، به این همکاری‌ها و جلسات پایان می‌دهند. وی در پایان مدعی شده است که میانجیگران اروپایی تهران و واشنگتن را قانع کرده‌اند که ۱۲ خواسته آمریکایی و ۸ خواسته ایرانی برای مذاکره وجود دارد و بدون اعلام رسمی برخی از آنها را می‌توان اجرایی کرد تا ترامپ یا روحانی با مشکلی مواجه نشوند.