در پی این نشست وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه‌ بیانیه مشترکی منتشر کردند که خلاصه آن به شرح زیر است:

«۱- نتایج مثبت رایزنی‌هایشان با طرف‌های سوری درباره ترکیب کمیته قانون اساسی را ارائه کردند.

۲- اراده خود را برای تسهیل آغاز به کار کمیته قانون اساسی از طریق تشریح اصول کلی و راهبردی آن به‌واسطه تعامل با طرف‌های سوری و نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه مورد تاکید مجدد قرار دادند که بر مبنای آن یک آیین کار به‌منظور تضمین فعالیت موثر و پایدار کمیته تدوین خواهد شد. فعالیت کمیته قانون اساسی باید در فضایی همراه با مصالحه و مشارکت سازنده با هدف دسترسی به توافق کلی میان اعضای آن صورت پذیرد به‌نحوی‌که نتایج آن بتواند حداکثر حمایت ممکن مردم سوریه را کسب کند.

۳- توافق کردند برای تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی اوایل سال آینده میلادی در ژنو تلاش کنند.

 ۴- بر این باور تصریح کردند که این گام‌ها به آغاز یک فرآیند سیاسی پایدار و ماندگار سوری - سوری با تسهیل سازمان ملل در راستای تصمیمات کنگره گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت منجر خواهد شد.

۵- تعهد قوی خود را نسبت به حاکمیت، استقلال،‌ وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه مورد تاکید مجدد قرار داده و تصدیق کردند که این اصول باید توسط همه طرف‌ها مورد احترام قرار گیرد.»

ابراز امیدواری ظریف از دست یافتن به توافق

پیش‌تر وزیر امورخارجه ایران که برای شرکت در نشستی با همتایان روسی و ترک خود به ژنو سفر کرده است، از دست یافتن به توافق بر سر مساله سوریه ابراز امیدواری کرد. به گزارش «ایسنا» به نقل از یورونیوز، محمدجواد ظریف، روز گذشته در بدو ورود به ژنو در پاسخ به سوال خبرنگاری، از دست‌یافتن به توافقی با روسیه و ترکیه بر سر مساله سوریه ابراز امیدواری کرد. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه روز دوشنبه اظهار کرده بود که محمدجواد ظریف روز سه‌شنبه برای شرکت در نشست مشورتی سه‌جانبه درخصوص کمیته قانون‌اساسی سوریه با حضور وزرای امورخارجه ایران، روسیه و ترکیه و نیز نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه به ژنو سفر می‌کند.