او درباره تاخیر در اجرای این راهکار گفت: سازوکارمالی ایران و اروپا، با برخی از مشکلات روبه‌روست زیرا برای اولین‌بار است که اجرایی می‌شود. کشورهای اروپایی نیز همانند ما خواهان عدم افشای جزئیات راهکار تبادل مالی هستند. سخنگوی وزارت‌خارجه ایران در پایان گفت: تا زمانی که توافق هسته‌ای در راستای تحقق منافع ایران باشد ما در این توافق باقی خواهیم ماند. طرف‌های یمنی روز پنج‌شنبه گذشته در پایان نشست صلح خود در سوئد که تحت نظارت سازمان ملل برگزار شد، با توقف فوری درگیری‌ها در شهر ساحلی الحدیده و خارج کردن گروه‌های مسلح از این شهر توافق کردند. براساس این توافق هر دو طرف متعهد می‌شوند که هیچ‌گونه تجهیزات نظامی به استان الحدیده وارد نکنند و فورا تمامی درگیری‌ها را در این شهر و بندر الحدیده و بنادر الصلیف و راس‌عیسی را متوقف کنند. همچنین قرار است رئیس کمیته هماهنگی گزارش‌های هفتگی درباره اجرای این توافق ارائه کند.

براساس این توافق که قرار بود از روز جمعه گذشته اجرایی شود افراد مسلح باید ظرف ۱۴ روز از این شهر و بندر آن عقب‌نشینی کنند. قرار است کمیته‌ای نیز برای استقرار مجدد نیروهای دو طرف در الحدیده با نظارت سازمان ملل تشکیل شود. همچنین قرار است تمامی درآمدهای بنادر الحدیده و الصلیف و راس عیسی به بانک مرکزی یمن انتقال یابد تا از طریق شعبه موجود در الحدیده حقوق کارمندان پرداخت شود. تمامی طرف‌ها باید رفت و آمد غیرنظامیان و ورود کالاها به شهر الحدیده و بنادر الحدیده و الصلیف و راس عیسی را تسهیل کنند و مانع ورود کمک‌های بشردوستانه نشوند.

براساس این توافق حضور سازمان ملل در شهر الحدیده و بنادر مذکور افزایش می‌یابد. سازمان ملل نقش مهمی در حمایت از اداره و تفتیش موسسه کل بنادر الحدیده، الصلیف و راس‌عیسی خواهد داشت. همچنین مسوولیت امنیت الحدیده و بنادر مذکور به عهده نیروهای امنیتی محلی خواهد بود. آمریکا، امارات، کویت، مصر و بحرین از این توافق استقبال کردند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت‌خارجه ایران پیش از این در واکنش به نتایج مذاکرات طرف‌های اصلی بحران یمن در استکهلم ضمن استقبال از تفاهمات و توافقات صورت‌گرفته میان طرفین با نظارت نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد، گام‌های مثبت اعتماد ساز و توافقات اولیه حاصل شده را برای استمرار گفت‌وگوها امیدوار‌کننده خواند.