به گزارش «ایسنا»، محمدرضا باهنر روز گذشته در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب بیداری اسلامی گفت: غصه دولت و مجلس را می‌خورم که می‌خواهند بودجه سال بعد را ببندند، هر کدام یک طور توصیه و تجویز می‌کنند. یک چک داریم که همه هم مستحق دریافت هستند. به گزارش «ایرنا» او افزود: حوزه‌های دفاع، سلامت، آموزش و پرورش و... همگی بودجه می‌خواهند و مملکت باید اداره شود.

منافع ملی در مجلس صاحب ندارد

وی در ادامه سخنانش گفت: مسائل مملکت ساختاری، رویکردی و عملکردی است، در بعد ساختاری، مجلس را در نظر بگیریم که این موضوع ربطی به اصلاح‌طلبی و اصولگرایی ندارد، خاستگاه مجلس این است که ۲۹۰ نماینده قسم می‌خورند حافظ منافع ملی باشند؛ درحالی‌که ۱۰ نفر هم اینگونه نیستند. منافع ملی در مجلس صاحب ندارد. در تئوری می‌گوییم منافع ملی در راس امور است.

نماینده ادوار مجلس همچنین گفت: در مجلس هر کسی طرفدار اهداف خودش است یکی معلمان، یکی کارگران و برخی فقط به فکر حوزه انتخابیه خودشان هستند، ساختار مجلس این است که نمایندگان به‌دنبال منافع منطقه‌ای هستند و هیچ کس به منافع ملی فکر نمی‌کند. او با انتقاد از رفتار برخی نمایندگان افزود: این روحیه را در نمایندگان زیاد دیدیم هر کدام می‌آمدند و مدعی بودند نمایندگان دوره قبل کاری نکردند. نمایندگان روزهای اول انگیزه بالایی دارند، اما بعد از چندماه تغییر می‌کنند. به گزارش «ایلنا» باهنر گفت: رویکرد ما باید به سمت برخی مسائل اصلاح شود. طی ۴۰ سال گذشته رضایت کوتاه‌مدت مردم را بر منافع درازمدت آنها ترجیح دادیم که باید این رویکرد تغییر کند.

نباید در حق دولت روحانی نامردی کرد

به گزارش «ایرنا»، باهنر در بخش دیگری از سخنانش در این دیدار گفت: با دولت روحانی در یک جناح نیستم اما معتقدم نباید در حق او نامردی کنیم؛ چراکه او کار کرده و در جاهایی موفق بوده و برخی موارد هم نبوده است. وی افزود: افراط و تفریط داریم یکی دولتش دولت پیرمردهاست و دیگری می‌خواهد همه اعضای دولت را جوان کند.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: در نیروهای مسلح رتبه‌های نظامی پله‌پله داده می‌شود، اما در وزارتخانه‌ها این رده‌بندی را قبول ندارند و یک سرباز را مدیر می‌کنند و اجازه نداده‌ایم به ترتیب پله‌ها و رده‌ها را طی کند. مقصر بودیم که ستوان‌های وزارتخانه‌ای را ستوان نگه داشتیم و اجازه ندادیم که سرگرد بشوند و به درجه بالا بروند.  باهنر یادآور شد: از آن سو احمدی‌نژاد آمد و گفت که من دولت ژنرال‌ها را نمی‌خواهم. به او گفتیم چهارتا آدم متفکر و مجرب را به کابینه ببر اما او گفت من فقط سرباز می‌خواهم. به گزارش فرارو، باهنر گفت: به او گفتم تو از آقا که آقاتر نیستی، آقا مگر فرمانده کل قوا نیست؟ ایشان در نیروهای مسلح فقط با ۱۵ نفر در ارتباط است. رئیس ستاد کل، فرمانده سپاه و... ایشان هیچ وقت نفرمودند می‌خواهند با سربازها کار کنند. البته هوای سربازها را دارند ولی بالاخره باید یک فرمانده کل با ژنرال‌ها کار کند.

کارنامه عالمانه و عادلانه نظام

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه ۶۸ درصد جمعیت کشور پس از انقلاب به دنیا آمده‌اند، گفت: بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور امام و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند و آنها امروز حق دارند سوال کنند، شما برای ما چه کرده‌اید و اگر انقلاب نمی‌کردید چه اتفاقی می‌افتاد که تاکنون نیفتاده است؟

وی تصریح کرد: باید کارنامه عالمانه و عادلانه از عملکرد نظام در ۴۰ سال گذشته داشته باشیم، در این چهار دهه دولت‌های مختلفی بر سرکار آمدند و همه در هر آنچه رقم خورده شریک بوده‌اند. باهنر با بیان اینکه همه قبول دارند به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی در غرب آسیا جزو بهترین‌ها هستیم و کارنامه درخشانی داریم، از روند رشد تولید ناخالص داخلی انتقاد کرد و گفت: به این رقم قانع نیستیم. رتبه تولید ناخالص داخلی ما در بین ۲۰۰ کشور، زیر ۲۰ است اما باید ارتقا یابیم. وی افزود: البته اشکالات زیادی هم وجود دارد از چالش گرفته تا تهدید، ابربحران و آغاز فروپاشی، واژه‌ها و عباراتی هستند که بر حسب بینش و نگرش افراد روی شرایط حال حاضر کشور گذاشته می‌شود، قبول داریم که مشکلاتی مانند بیکاری و... وجود دارد اما اینکه بگوییم کاری انجام نشده و قبلی‌ها کاری نکرده‌اند را نمی‌پذیریم.

انتقاد از تصمیم افزایش حقوق کارمندان

باهنر به تبعات سوء افزایش حقوق کارمندان اشاره و تصریح کرد: دولت قصد دارد حقوق‌های سال بعد را ۲۰ درصد افزایش دهد، اما این موضوع عواقب بدی به‌دنبال دارد به‌طوری‌که از آن سو ۳۰‌درصد تورم از جیب مردم بیرون می‌کشند و اینطور روحیه و شجاعتی نیز میان هیچ کدام از تصمیم‌گیران وجود ندارد که بگوید حقوق‌های سال آینده فریز ‌شود.

مردم فکر می‌کنند همه دزدند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قبول داریم ناکارآمدی و فساد اقتصادی وجود دارد و باید به مطالبات مردم پاسخ دهیم، خاطرنشان کرد: هشت ماه اخیر تحقیقاتی انجام دادیم که نشان می‌داد آنچه تبلیغ کردیم و در افکار عمومی جا انداخته‌ایم ۱۰ برابر واقعیت هستند.باهنر افزود: فساد داریم، اما مردم فکر می‌کنند همه دزد هستند. ۲۰۰ مدیر نجومی‌بگیر پیدا شد و مردم فکر می‌کنند همه مدیران نجومی بگیرند. ناکارآمدی هم که همین‌طور؛ به هر کس می‌رسیم می‌گوید ناکارآمدی همه جای مملکت را گرفته است.

لزوم تشکیل حزب فراگیر

او سپس به لزوم تشکیل حزب فراگیر اشاره کرد و گفت: بنده یک حرف تندی را همیشه می‌زنم. بدون وجود سه چهار حزب فراگیر چارچوب‌دار نسبت به آینده مردم‌سالاری دینی بیمناک هستم. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: حزب باید در چارچوب نظام باشد، برای تشکیل احزاب باید زیرساخت‌ها آماده و فرهنگ‌سازی انجام شود. هنوز «ما» خود را «من» می‌دانیم و هیچ کدام قصد نداریم قدری «نیم‌من» بشویم. باهنر تصریح کرد: برخی مواقع احساس می‌کنم اصلاح‌طلبان اجازه اتحاد به ما را نمی‌دهند، خیر، اشتباه است این خودی‌ها هستند که نمی‌گذارند یک حزب کامل و فراگیر شویم. باید دست به دست هم بدهیم و دموکراتیک در کنار هم کار کنیم.