وی در ‌عین ‌حال گفت‌: ما در زمان بررسی بودجه در کمیسیون امنیت ملی از مسوولان ستادکل دعوت می‌کنیم و علت حذف طرح خرید سربازی را می‌پرسیم. مبنی‌بر اینکه چرا به یکباره طرحی را که چند سال اجرا می‌شده است قطع کرده‌اند.

آخرین وضعیت سوال ازرئیس‌جمهور

در خبری دیگر از مجلس علی‌ وقف‌چی، نماینده مردم زنجان در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت طرح سوال از رئیس‌جمهور درباره افزایش نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورزان، گفت: هفته گذشته آقای حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از نمایندگان درخواست داشت این طرح چند روز مسکوت بماند تا این موضوع در جلسه با رئیس‌جمهور تعیین‌تکلیف شود. وی ادامه داد: به‌دلیل اینکه نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود هستند پیگیری‌های لازم درباره این طرح به‌صورت جدی انجام نشده، اما در چند روز آینده این موضوع را از دفتر رئیس‌جمهور پیگیری می‌کنیم. نماینده زنجان در مجلس تصریح کرد: البته در چند روز گذشته بنده از برخی از مسوولان دفتر آقای روحانی این موضوع را پیگیری کرده‌ام و آنها نیز اعلام کرده‌اند طی دو روز آینده این موضوع با رئیس‌جمهور در میان گذاشته خواهد شد. وی اضافه کرد: اگر طی هفته جاری موضوع افزایش قیمت خرید گندم از کشاورزان تعیین تکلیف نشود، پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه این طرح را به جریان خواهیم انداخت. هفته گذشته جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال از رئیس‌جمهور در 5 محور مربوط به حوزه کشاورزی را تدوین کردند که عمده محورهای این طرح  «عدم‌حمایت از کشاورزان»، «تعیین قیمت پایین برای خرید تضمینی گندم» و همچنین «عدم‌اجرای بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات» کشاورزانی که با خشکسالی روبه‌رو شده‌اند، است.

سرانجام استیضاح ظریف

از سوی دیگر حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، از اعلام نظر نهایی در‌خصوص استیضاح وزیر امور خارجه در ۲ هفته آینده خبر داد. وی در رابطه با رایزنی‌های صورت‌گرفته برای جلوگیری از استیضاح ظریف، ادامه داد: برخی افراد رایزنی‌هایی برای بازپس‌‌گیری امضا انجام داده بودند؛ اما متاسفانه دخالت‌های داخلی برخی افراد مانع از نتیجه شد. یادآور می‌شود نظر نهایی در گرو نظر استیضاح‌کنندگان است.