به گزارش «ایسنا» حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با بیان اینکه این جلسه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و نماینده‌ای از مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت‌: وقتی به توافق نهایی برسیم موضوع در جلسه کمیسیون امنیت ملی مطرح شده و ما ایرادات شورای نگهبان را در حضور آقای کدخدایی به رای کمیسیون می‌گذاریم. جلسه دیروز نشان داد که می‌توانیم به نتیجه‌ برسیم.‎

جلسه سه فراکسیون مجلس با لاریجانی در مورد تحریم‌ها

در خبری دیگر اعضای فراکسیون‌های مستقلین، نمایندگان ولایی و امید مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس مسائل منطقه و آخرین وضعیت اعمال تحریم‌ها علیه ایران را بررسی کردند. به گزارش «ایرنا» علیرضا سلیمی، عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: محور نخست این جلسه درباره تحولات منطقه‌ای و مساله فلسطین بود که موضوعاتی مطرح شد، همچنین در مورد تحرکات برخی کشورها در منطقه نیز نکاتی ارائه شد، بحث بعدی احیای کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین بود. همچنین غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت و عضو فراکسیون مستقلین مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه مشکلات کشور ازجمله مساله تحریم‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در همین حال محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، از جلسه روز گذشته این کمیسیون با «همتی» و «دژپسند» برای مقابله با تحریم‌ها خبر داد.

طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده است

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روز گذشته حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در تذکری با اشاره به ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که از سوی نمایندگان تحویل هیات‌رئیسه مجلس داده شده بود، خوشبختانه توسط هیات‌رئیسه به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد و به‌رغم اینکه باید طی ۲ هفته کمیسیون مربوطه بررسی‌ها را صورت می‌داد، ولی بعد از ۸ ماه در کمیسیون مصوب شد و بارها در دستور کار روز مجلس قرار گرفت، ولی در دستور کار هفته گذشته و هفته جاری مجلس از دستور کار حذف شده و علت آن مشخص نیست. لاریجانی نیز که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده و این موضوع پیگیری خواهد شد.

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای استیضاح وزیر علوم

از سوی دیگر محمدرضا رضایی‌کوچی، عضو فراکسیون ولایی مجلس از تقاضای تعدادی از نمایندگان برای استیضاح وزیر علوم خبر داد. به گزارش «ایسنا» وی در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: تعدادی از نمایندگان به‌دنبال استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هستند که تاکنون بیش از ۱۰۰ امضا جمع شده است.