علی ساری، نماینده اهواز در طرح سوال خود گفت: فعال بودن فدرهای نفتی در چهار گوشه شهر و حتی افزایش تعداد آنها موجب ایجاد محیط آلوده در حوزه انتخابیه اهواز شده است. به‌دلیل آلودگی هوای دو ماهه در تهران عده‌ای از دوستان به‌دنبال تهیه طرحی برای برداشت ۳۰۰۰ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بهبود وضعیت بودند، اما برای آلودگی هوای خوزستان ارگان‌های دولتی به‌خصوص شرکت نفت حاضر به حمایت در این زمینه نیستند. وی گفت: سازمان جهانی بهداشت، آلودگی در حوزه اهواز را تایید کرده و گفته که این موضوع باعث گسترش بیماری‌های قلبی و ریوی شده است.  به گزارش «ایرنا» وزیر نفت نیز در پاسخ به این سوالات گفت: در سوال آقای ساری آمده است که مدیران نفت پاسخگویی مناسب ندارند، اگر واقعا در ارتباط مدیران نفت با نمایندگان اشکالی بوده است این مسوولیت متوجه من است و من می‌پذیرم و از نمایندگان عذرخواهی می‌کنم.زنگنه اظهار کرد: در مورد پرداخت‌های مربوط به مالیات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به معاونت امور مجلس ماموریت دادم که با مجلس جلساتی را برگزار کند تا بتوان مشکلات را هرچه سریع‌تر حل کرد.

وی با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در خوزستان و اهواز، از طرح بزرگ این وزارت برای حل آلودگی هوای اهواز خبر داد و گفت: این وزارتخانه براساس این طرح تلاش دارد ظرف دو سال آینده هیچ گازی در اطراف اهواز سوخته نشود و آلودگی ناشی از گازهای همراه نفت به کلی از بین برود.

وزیر نفت اظهار کرد: ما چند روز پیش قراردادی با پتروشیمی‌ها بستیم که بخش عمده‌ای از این گازها را بگیرند، پس از جمع‌آوری و فراورش به‌عنوان خوراک مصرف کنند و پول این سرمایه‌گذاری را از محل خوراک بدهند که شاید یک سال و نیم هم بیشتر طول نکشد، برای این موضوع نزدیک دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد شد. زنگنه تصریح کرد: ما طرح بزرگ ان‌جی‌ان ۳ هزار و ۲۰۰ را در غرب کارون در دست اجرا داریم که در ظرف دو سال تمام می‌شود. ما تلاش داریم که قبل از دو سال بخشی از آلودگی‌ها را رفع کنیم.

وی ادامه داد: وزارت نفت درگیر مشکلات مالی است، بیش از ۲ هزار میلیارد تومان صورت وضعیت تایید شده داریم که نتوانسته‌ایم تامین مالی کنیم، بنابراین در حال گرفتن وام برای تامین آنها هستیم.  زنگنه افزود: تصور می‌شود که تمام پول نفت استخراج شده به حساب وزارت نفت واریز می‌شود و این وزارتخانه حق مردم را نمی‌دهد؛ در‌حالی‌که این پول تا ریال آخر به حساب خزانه واریز می‌شود.