در این ملاقات دو طرف درخصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و گسترش همکاری‌های دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. همچنین در این دیدار سفیر ایران، دعوت جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور از وی برای سفر به تهران را به این مقام عمانی تسلیم کرد. در عین حال در دیدار سفیر ایران با معاون نخست‌وزیر عمان ضمن بررسی روند مناسبات دوجانبه، بر گسترش همکاری‌ها به‌ویژه در زمینه اقتصادی تاکید شد.

نظر معاون سیاسی سپاه درباره سفر «نتانیاهو» به عمان

از دیگر سو سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره سفر اخیر مقامات رژیم صهیونیستی به عمان و امارات گفت: «صهیونیست‌ها فکر کردند، می‌توانند از این کشور به‌عنوان یک واسطه برای پیشبرد اهداف خودشان استفاده کنند.»

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: «با توجه به تحولاتی که در منطقه به‌وجود آمده، رژیم صهیونیستی در تنگناهایی قرار گرفته و مقامات این کشور در تکاپو هستند با این سفرها گشایش‌هایی را برای خود ایجاد کنند.»

وی افزود: «اما روند تحولات در منطقه پرشتاب است و آنها نمی‌توانند اقدام موثری برای تغییر این روند تحولی انجام دهند. ما طی سال‌های گذشته شاهد قدرتمندتر شدن جبهه مقاومت در منطقه‌ بوده‌ایم و امروز صهیونیست‌ها به‌شدت نگران تثبیت موقعیت مقاومت در منطقه هستند. همچنین تحولات شبه‌جزیره عربستان و روند تحولات یمن که به سوی پیروزی قطعی جبهه مقاومت درحال پیشروی است، صهیونیست‌ها را از وقوع چنین تحولاتی در منطقه نگران کرده است.»

سردار جوانی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از حضور جمهوری اسلامی ایران در سوریه هم ابراز نگرانی می‌کند، ادامه داد: «به‌نظر می‌رسد این‌گونه سفرهای مقامات رژیم صهیونیستی از سر انفعال صورت می‌گیرد و آنها تلاش می‌کنند تا شاید بتوانند وضعیت را به نفع خود تغییر دهند.» معاون سیاسی سپاه تصریح کرد: «جمهوری اسلامی رژیم صهیونیستی را عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه می‌داند اما برخی کشورهای عربی در گذشته تحت تاثیر تبلیغات غربی‌ها و صهیونیست‌ها در ایران‌هراسی قرار گرفتند و صهیونیست‌ها تصور می‌کنند، می‌توانند از این موقعیت استفاده کنند.» وی تاکید کرد: «ماهیت رژیم‌هایی مانند آل‌سعود و امارات مشخص است اما از آنجایی که دولت عمان طی سال‌های گذشته سعی کرده یک نقش میانجیگری را داشته باشد، صهیونیست‌ها فکر کردند، می‌توانند از این کشور به‌عنوان یک‌واسطه برای پیشبرد اهداف خودشان استفاده کنند. این فکر براساس برداشت‌های ناصحیحی است که صهیونیست‌ها از موقعیت ایران و ساختار قدرت ایران دارند. فکر می‌کنند، می‌توانند با پیام‌هایی جمهوری اسلامی را به نوعی معامله‌‌گری وادار کنند که این قطعا یک اشتباه است.»