در این جلسه بررسی انطباق و عدم مغایرت لایحه الحاق به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم در دستور کار قرار گرفت. براساس این گزارش در این نشست گزارش کمیسیون نظارت و کمیسیون سیاسی ـ دفاعی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تطبیق لایحه مذکور با سیاست‌های کلی نظام مطرح و ادامه بررسی به جلسه آتی هیات عالی موکول شد.

فضای بررسی CFT در مجمع تشخیص منطقی بود

در همین راستا حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره جلسه هیات نظارت مجمع تشخیص و بررسی CFT در این جلسه گفت: اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام سوالاتی را مطرح کردند که به بخشی از این سوالات پاسخ داده شد. او با اشاره به زمان سه ساعته جلسه، افزود: این جلسه منتهی به تصمیم نشد و قرار است بررسی‌های مجدد صورت بگیرد و نظرات مکتوب شده در جلسه آتی در این موضوع بررسی شود. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه هر جا بحث کارشناسی درباره لوایح مرتبط با FATF وجود داشته باشد ما آماده ایم در آن حضور پیدا کرده و به سوالات پاسخ بدهیم، گفت: تمام تلاش ما این بود که در جلسه امروز هیات عالی نظارت مجمع تشخیص لوایح مرتبط با FATF به‌خصوص CFT در یک فضای منطقی بررسی شود، که همین گونه شد.

لغو جلسه غیرعلنی امروز

در خبری دیگر درحالی‌که قرار بود امروز محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وی در یک جلسه غیرعلنی در مورد لایحه CFT و مذاکرات با گروه اروپایی به نمایندگان گزارش دهند، این جلسه لغو شد. به گزارش «ایسنا» علیرضا رحیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «جلسه غیرعلنی امروز مجلس به‌دلیل محدودیت زمانی لغو و به فرصت دیگری موکول شد.»

گزارش لاریجانی ازتحولات

درخبری دیگر از مجلس، یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای درباره جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه رئیس مجلس یک گزارش از تحولات ارائه خواهند داد. محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره این جلسه گفت: جلسه غیرعلنی مجلس حدود یک ساعت به طول خواهد انجامید و علی لاریجانی رئیس مجلس گزارشی از تحولات جاری و تحلیل موضوعات مهم بین‌المللی ارائه خواهد داد.