به گزارش خبرگزاری فارس، «حسین جابری‌انصاری» دستیار ارشد وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی، که بامداد چهارشنبه ٢۵ مهر ٩٧ در راس هیاتی وارد دوحه شده بود، در مقر نخست‌وزیری با «شیخ محمد بن‌عبدالرحمن آل‌ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امورخارجه قطر دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و تلاش‌های جاری برای پایان بحران‌های یمن و سوریه گفت‌وگو و تبادل‌نظر کرد.

جابری‌انصاری در دیدار یک روزه خود از قطر همچنین ضمن شرکت در ضیافت ناهار کاری «احمد حسن الحمادی» دبیرکل وزارت‌خارجه قطر، در مقر الجزیره با «شیخ حمد بن‌ثامر آل‌ثانی» رئیس شبکه الجزیره دیدار و گفت‌وگو کرد. دستیار ارشد وزیرخارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات بین‌المللی صلح سوریه همچنین در محل اقامت خود در دوحه با یکی از شخصیت‌های سیاسی برجسته معارضه سوریه دیدار و درخصوص آخرین تحولات مربوط به روند صلح در سوریه رایزنی و تبادل نظر کرد.

جابری‌انصاری در پایان دیدار کوتاه خود از قطر چهارشنبه شب با «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین - حماس ملاقات کرد. در این دیدار دوستانه که «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی حماس نیز حضور داشت درخصوص تحولات فلسطین و منطقه گفت‌وگو و رایزنی شد. دستیار ارشد وزیرخارجه در امور ویژه سیاسی در پایان سفر دو روزه خود به عمان و قطر، نیمه شب چهارشنبه دوحه را به مقصد تهران ترک کرد. جابری‌انصاری روز سه‌شنبه ۲۴ مهر ماه نیز در مسقط با «یوسف بن علوی» وزیر مشاور در امورخارجی عمان دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه و تلاش‌های جاری برای حل سیاسی بحران یمن گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. او ‌سه‌شنبه عصر نیز در دیدارهای جداگانه با نمایندگان برخی گروه‌های مختلف یمنی، درخصوص آخرین تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان جنگ تحمیلی علیه یمن، رایزنی کرد.