به گزارش «ایسنا» وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اخیرا گفته بود پس از برجام سه بار با وزیر امورخارجه ایران دیدار کرده است، گفت: «اینکه دیپلمات‌ها روابط خود را حفظ کنند غیرمعمول نیست اما سه باری که من (با ظریف) دیدار کردم، اولی در کنفرانس صلح اسلو، دومی در کنفرانس امنیتی مونیخ و سپس در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است.»  کری ادامه داد: «او همزمان با تحریریه‌ روزنامه‌ها، شورای روابط خارجی و دیگر سناتورهای حاضر هم دیدار می‌کرد. بنابراین این چیز جدیدی نیست و مهم‌تر اینکه من پیش از تصمیم رئیس‌جمهوری برای خروج از توافق هسته‌ای با وی (وزیر امورخارجه ایران) دیدار کردم. هیچ چیز غیرمعمولی در این باره وجود ندارد. من از زمان خروج دولت آمریکا از این توافق با آنها گفت‌وگو نکرده‌ام.»  

وی با اشاره به اینکه پیش از کنار گذاشتن برجام با مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا نیز بارها گفت‌وگو کرده است، تصریح کرد: «من هیچ کاری نمی‌کنم جز اینکه دیدگاه‌هایم را درباره اینکه چه کاری درست است، تبادل کنم. این به روند کمک خواهد کرد. من با وزیر پمپئو چندین بار درباره دیدگاهم رایزنی کردم اما آنها تصمیم به خروج از توافق گرفتند. رایزنی‌های خوبی بود و آنچه برای من به‌عنوان یک شهروند آمریکا مهم است، این است که با مردم دیدار و به آنها اطلاع‌رسانی و تبادل‌نظر کنم. آن زمان که من با ظریف دیدار کردم سیاست واشنگتن ماندن در توافق بود اما اکنون از توافق خارج شده‌ایم و از آن زمان من دیداری با آنها (ایرانی‌ها) نداشته‌ام.»

 وزیر امورخارجه پیشین آمریکا تاکید کرد: «هفته گذشته در نیویورک مقامات دیگر طرف‌های توافق، یعنی روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان با ظریف دیدار و توافق کردند که توافق باید باقی بماند و آنها برای حفظ آن تلاش می‌کنند اما تمام آنچه ترامپ انجام داد این بود که توافق را کنار بگذارد. از نظر من مردم باید بررسی کنند ببینند رئیس‌جمهورشان چه می‌کند و دیگران، صدراعظم آلمان، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس نیز چه رویکردی به این توافق دارند، کسانی که معتقدند این توافق برای صلح و امنیت جهان مهم است. من نیز بر این باورم که توافق هسته‌ای برای جهان خوب است اما ما دیگر این دیدگاه را نداریم و رئیس‌جمهوری از توافق خارج شد. ما این را می‌دانیم اما این به آن معنی نیست که من نمی‌توانم نظرم را بیان کنم.»  دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه با وجود مخالفت شدید سایر کشورها به‌‌ویژه دیگر طرف‌های برجام خروج خود از این توافق را اعلام کرد و گفت که تحریم‌ها علیه ایران را بازمی‌گرداند. بخش دوم این تحریم‌های ضدایرانی که حوزه نفت را هدف قرار می‌دهد اوایل ماه نوامبر بازگردانده خواهد شد.