سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، عنوان کرد: بعد از این حادثه آنها که می‌خواستند با این ماجرا تفرقه‌های خونین را در خوزستان گسترش دهند، دیدند که چگونه در تشییع جنازه باشکوه شهدای اهواز مردم بدون اینکه ترسی از به رگبار بستن مجددشان داشته باشند، همه آمده بودند. همه می‌گریستند و هیچ‌کس نمی‌توانست تشخیص بدهد که خانواده این شهیدان چه کسی است. سلامی ادامه داد: دشمنانی که به‌دنبال تفرقه بودند، دیدند که چگونه مشعل‌های وحدت فروزان شد و مشکلات را فراموش کردند و دغدغه‌شان دفاع از انقلاب و ارزش‌ها شد.

هشدار به امارات و عربستان

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این ماجرا یک دنباله منطقه‌ای و جهانی دارد، تصریح کرد: طراحان این راهبردهای کور در مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات دور می‌زنند. براساس فرمان رهبرمان می‌گوییم انتقام قطره‌قطره خون شهیدان‌مان را از عوامل داخلی و بیرونی این حادثه غم‌انگیز خواهیم گرفت. وی گفت: به رژیم امارات و عربستان‌سعودی که صحنه‌گردان اصلی شرارت‌های امنیتی اینگونه در کشورمان هستند و آرزوی انتقال ناامنی به درون سرزمین‌مان را می‌کشند، می‌گوییم هرگز در توسعه تنش به هیچ موفقیتی نخواهید رسید و کوچک‌تر از آن هستید که یک رقیب برای کشور بزرگ ایران باشید. ملت ایران ۴۰ سال است در مقابل بی‌بدیل‌ترین امپراتوری‌های بشر ایستاده و به آنها شکست تحمیل کرده است.

هشدار به آمریکا

سلامی خطاب به سران برخی کشورهای عرب، گفت: شما دارای ارزش مکانی نیستید و وقتی کنار آمریکا قرار می‌گیرید؛ احساس قدرت می‌کنید. شما شکست‌پذیرید و درون کاخ‌های شیشه‌ای نشسته‌اید و نمی‌توانید تیغ انتقام ملت ایران را تحمل کنید. تا به امروز نجابت انقلابی به خرج داده‌ایم و اگر از خطوط قرمز ما عبور کنید، قطعا از خطوط قرمزتان عبور خواهیم کرد و می‌دانید که شکست‌پذیر هستید، پس آرام باشید و مداخله نکنید.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بلندپروازی‌های منطقه‌ای، شما را با شکست مواجه  کرده است، افزود: به آمریکا هشدار می‌دهیم دست از حمایت از تروریست‌ها بردارد، چراکه برای آنان زیانبار خواهد بود. ما ۴۰ سال است از فراز و نشیب‌ها برای تثبیت استقلال و امنیت ملی‌مان عبور کرده‌ایم. سلامی با تاکید بر اینکه ما در هیچ کشوری پایگاه نظامی نداریم، گفت: نفوذ ما به‌دلیل اعتقادات ما به عدالت، صلح، آزادی و استقلال ملت‌ها است.  جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا از نظر اقتصادی هم بازنده نبردهای اخیر بوده است و ۷ تریلیون دلار هزینه آمریکا در منطقه بوده بدون اینکه هیچ دستاوردی از آن داشته باشد، گفت: آمریکا قدرت نظامی‌اش هم فرسوده شده است و امروز از شناورهای رزمی آمریکا و آن حضور پرتعداد در خلیج‌فارس خبری نیست. او افزود: آمریکا توانایی جنگ جدیدی ندارد؛ چراکه قدرت او افول کرده است. سلامی با بیان اینکه ملت ایران در حال تکامل بخشیدن به الگوی مقاومت ملی خود در برابر استکبار است، تصریح کرد: ایران مولود صحنه‌های سخت است. آنچه که امروز دشمن به‌دنبال آن است جنگ اقتصادی است، اما جنگ اقتصادی اثر تعیین کننده‌ای ندارد، آنچه ملت ایران باید در مقابل آن بایستد جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن است که می‌خواهد ترس و ارعاب در دل‌ها ایجاد کند. هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ ملت بزرگ و کشور ایران تحریم پذیرنیست؛ چراکه ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و از طریق دریای عمان و اقیانوس هند با همه جهان ارتباط داریم. او با بیان اینکه حل معادلات سیاسی و امنیتی منطقه و بخش‌هایی از جهان به ما متکی است، خاطرنشان کرد: ایران دارای ظرفیت‌های اقتصاد فراوانی ازجمله انرژی، نفت، آب، صنعت و  تکنولوژی است که همه اینها سرمایه‌های ملت ایران برای شکست دادن آمریکا در عرصه جنگ اقتصادی است. سلامی ادامه داد: ما به اشباع در تهدیدات آمریکا رسیده‌ایم و آمریکا هر غلطی که خواسته تا به امروز کرده و در همه آنها شکست خورده است.

انبارها سرشار از کالا است

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت فریب جنگ روانی آمریکا را نخورند، گفت: انبارها سرشار از کالاهای اساسی است و برای سال‌ها منابع این سرزمین غنی است. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت ما فشار را به ملت ایران بیشتر می‌کنیم؛ ما به او می‌گوییم مگر تاکنون از کدام یک از ابزارهایتان استفاده نکرده‌اید؟ فشارهای شما جز به تحکیم پایه‌های قدرت ملت ایران و استقلال آن به چیز دیگری منجر نشده است. سلامی با بیان اینکه مسوولان کشور در میدان جنگ باید مردانه در وسط میدان بایستند، خاطرنشان کرد: با مدل جنگ و مانند دوران دفاع مقدس، نیازمند همت، عزم، اراده، ایمان و تلاشی جدی برای شکست دشمن هستیم. ملت ایران عزت خویش را با دلار عوض نمی‌کند، ملت ایران صبر پیشه می‌کند و تسلیم دشمن نمی‌شود. سردار سلامی با بیان اینکه دشمنان راهی جز تسلیم شدن در مقابل ملت ایران و تعامل مثبت و سازنده با این کشور ندارند، اضافه کرد: سربلند و مفتخریم کشور ما امن، ‌مستقل و آزاد است و رهبر آن حکیم دوراندیشی است که با منطق وحی و شناخت سنت‌های الهی و شناخت عمیق دامنه قدرت دشمنانمان عمل می‌کنند. ما می‌توانیم مثل دهه محرم زندگی کنیم. هیچ کدام برای بهره مندی از منافع از هم سبقت نمی‌گیریم پس مردم ملتهب نباشند و آرام باشند آنکه باید بترسد و بلرزد دشمن ماست. ما با اطمینان قلب زندگی می‌کنیم و تکیه گاهمان خداست.