به گزارش «ایسنا»، آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: باید کاری کرد که جلوی شایعه‌سازی و فضا‌سازی دشمن گرفته شود. دشمن از فضای مجازی سوءاستفاده می‌کند؛ همین شایعه‌سازی در ماجرای کربلا هم تاثیرگذار بود و با شایعه‌سازی مردم را نسبت به اسلام سرد کردند. وی با اشاره به فرمان ۸ ماده‌ای امام خمینی(ره) گفت: فرمودند رادیو و تلویزیون موظف هستند اخباری را نقل کنند که صددرصد از صحت آن اطمینان داشته باشند. نیروی‌های انتظامی موظف هستند شایعه‌سازان را دستگیر و به دادگاه‌های انقلاب معرفی کنند. مردم موظف هستند شایعه‌سازان را به دادگاه انقلاب معرفی کنند. موحدی‌کرمانی افزود: ملت هوشمند و تیزبین ایران تیم اقتصادی و مدیران ارشد دولت را مسوول نابسامانی کشور می‌دانند و انتظار دارند تغییرات عمیقی در بخش وسیعی از کابینه به‌وجود آید. همچنین به گزارش «ایرنا» امام جمعه موقت تهران گفت: هدف دشمن از توطئه گسترده و به راه انداختن جنگ تمام عیار اقتصادی- روانی، ایجاد یاس، ناامیدی و خستگی در ملت پرانگیزه، بانشاط و حاضر در صحنه ایران اسلامی است.

 امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل گفت: حضور موفق هیات سیاسی ایران به ریاست رئیس‌جمهور محترم در خور توجه و خرسندی است. از یک طرف مواضع احمقانه ترامپ را داشتیم، از یک طرف منطق انسانی و ضد یکجانبه‌گری توسط نمایندگان و سخنگوهای ایران را دیدیم. وی ادامه داد: ما از سخنان عزتمندانه رئیس‌جمهور محترم تشکر می‌کنیم و انتظار بروز و ظهور همه‌جانبه این سخنان را داریم. موحدی‌کرمانی با بیان اینکه «مستکبران وقتی بیدار می‌شوند که سیلی محکمی بخورند» گفت: ترامپ فکر نمی‌کرد روزی پیش آید که در مجمع عمومی سازمان ملل کشورها به او بخندند، جا داشت که او گریه کند حتما روزی می‌رسد که گریه کند. خوشبختانه سیاست‌های ضعیفش پیوسته مورد تمسخر دنیا قرار گرفته است. التماس می‌کند ایران با او حرف بزند و ایران از او روی برمی‌گرداند.

تظاهرات نمازگزاران تهرانی در محکومیت حادثه اهواز

در همین حال به گزارش «ایسنا» نمازگزاران تهرانی پس از پایان نمازجمعه دیروز تهران با برگزاری تظاهرات حمله تروریستی اهواز را محکوم کردند.