مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه قول دادیم تا در مهرماه پرداخت وام آغاز شود، اظهار کرد: قرار است با همکاری بانک صادرات، آغاز پرداخت وام طی مراسمی همزمان با همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس انجام شود و نتایج نوبت‌بندی دریافت وام ۵ میلیون تومانی برای بازنشستگان متقاضی که درخواست آنها در سامانه اینترنتی ثبت شده است، روی سایت صندوق قرار گیرد و تلاش می‌کنیم تا ۱۰ روز آینده پرداخت وام به ۳۰ هزار نفر نخست انجام شود.

وی با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی وام ضروری ۵ میلیون تومانی بازنشستگان کشوری، به مدت یک ماه از اول شهریور همزمان با هفته دولت آغاز شد و تا ۳۱ شهریور ۹۷ در سایت صندوق بازنشستگی کشوری انجام شد، گفت: مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در هفته جاری در تهران و با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار می‌شود که یکی از برنامه‌های این همایش اجرای مراسم نمادین آغاز پرداخت وام ضروری است.

تقی زاده با بیان اینکه امسال با همکاری بانک صادرات ایران ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه وام ضروری تخصیص یافته است، گفت: این وام به مبلغ ۵ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است که برای ۴۰۰ هزار نفر در نظر گرفته شده بود و با توجه به ثبت نام حدود ۲۴۳ هزار نفر از بازنشستگان در کل کشور، این تسهیلات به همه درخواست‌های ثبت شده تعلق خواهد گرفت. همچنین ارائه تسهیلات باقی‌مانده طی ماه‌های آینده مجدداً از طریق ثبت نام اینترنتی به بازنشستگان تحت پوشش انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این تسهیلات در هر ماه به ۳۰ هزار بازنشسته متقاضی با توجه به اعتبارات بانک پرداخت می‌شود که با توجه به تعداد ثبت نام‌کنندگان، طی ۶ یا ۷ ماه به حساب همه متقاضیان واریز خواهد شد. مدت بازپرداخت وام ضروری نیز ۳۶ ماه است که پس از پرداخت، ماهانه ۱۵۰ هزار تومان از حساب وام گیرنده کسر خواهد شد.