در بخشی از متن اطلاعیه آمده است: «در پی شرارت‌های ماه‌های اخیر گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی از اقلیم کردستان عراق علیه مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران، که با اعزام تیم‌های متعدد تروریستی، ایجاد ناامنی و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنیت و آرامش مردم غیور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه را دنبال می‌کردند و با هوشمندی و آمادگی رزمندگان نیروی زمینی سپاه از جمله در عملیات‌های هفته‌های گذشته در مناطق مرزی مریوان و کامیاران ضربات مهلکی را دریافت کرده بودند، تنبیه و برخورد با متجاوزین در دستور کار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت.»

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده است: «متعاقبا بی‌اعتنایی سران این گروهک‌ها به هشدارهای جدی مسوولین اقلیم کردستان عراق، مبنی بر عزم جمهوری اسلامی برای برچیدن پایگاه‌های آنان و ضرورت پایان بخشیدن به شرارت‌ها و اقدامات تجاوزکارانه و تروریستی ضد ایران اسلامی، یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، روز گذشته (شنبه ۱۷ شهریور) در یک عملیات موفق، محل استقرار و جلسه سران یکی از گروهک‌های پلید و جنایتکار و مرکز آموزش تروریست‌های وابسته را با ۷ فروند موشک زمین به زمین کوتاه برد، مورد هدف قرار داد.»

براساس گزارش‌های موثق و مستند دریافتی در این عملیات، این مرکز توطئه علیه امنیت ملی ایران منهدم و ده‌ها تن از سران و عناصر مهم عملیاتی گروهک به هلاکت رسیده و زخمی شدند. این عملیات قاطع و ویرانگر نشان داد، فرزندان ملت ایران در «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» و سایر نیروهای مسلح و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، مصمم به صیانت از مرزها و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران و دفاع از آرمان‌ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی بوده و اجازه نخواهند داد تروریست‌های اجیر شده سازمان‌های جاسوسی بیگانه، امنیت مثال‌زدنی کشور را به مخاطره اندازند.

واکنش عراق

از دیگر سو دولت اقلیم کردستان عراق در واکنش به حملات روز شنبه ایران علیه محل استقرار تروریست‌ها در این اقلیم خطاب به گروه‌های معارض اعلام کرد که کردستان عراق را به میدان جنگ تبدیل نکنید. به گزارش «ایسنا» به نقل از مانکیش نت، دولت اقلیم کردستان عراق ضمن مخالفت با عملیات موشکی ایران علیه محل استقرار و جلسه سران گروهک‌های تروریستی در آن اقلیم از احزاب معارض خواست که به قوانین اقلیم کردستان عراق احترام بگذارند و کردستان عراق را به میدان جنگ تبدیل نکنند.

همچنین دفتر رسانه‌ای فواد معصوم، رئیس‌جمهور عراق نیز در بیانیه‌ای مدعی شد که حمله موشکی ایران به پایگاه‌های تروریست‌ها در شهر کویسنجق در استان اربیل تنشی خطرناک و نقض امنیت ملی عراق است. در بیانیه ریاست‌جمهوری عراق آمده است که کشته و زخمی شدن برخی شهروندان عراقی، رئیس‌جمهور این کشور را نگران و متاسف کرده است و استفاده از گزینه قدرت راه و جایگزین مناسبی برای گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز نیست. در پایان این بیانیه از درک و فهم مقامات ایرانی از فواید گفت‌وگو و تفاهم با نیروهای ملی که به نفع ملت و دولت ایران است تقدیر شده است. همچنین وزارت‌خارجه عراق روز یکشنبه بیانیه‌ای در رابطه با عملیات موشکی ایران علیه محل استقرار و جلسه تروریست‌ها صادر کرد. در این بیانیه آمده است:«وزارت‌خارجه عراق مخالفت خود با بمباران و هدف قرار دادن منطقه کویسنجق از توابع استان اربیل که منجر به کشته و زخمی شدن چند تن شد را اعلام می‌کند. عراق خواهان امنیت همسایگان خود است و استفاده از خاکش برای تهدید امنیت کشورهای همسایه را نمی‌پذیرد.» وزارت‌خارجه عراق با هدف قرار دادن هر پایگاهی در داخل این کشور بدون هماهنگی قبلی با مسوولان عراقی به منظور جلوگیری از آسیب‌دیدن شهروندان مخالفت کرد.