به گزارش «ایسنا» در بخشی از توضیح علی مطهری آمده است: در سخنرانی گلپایگان به مناسبت عید غدیر حدود ۵۰ دقیقه درباره حدیث غدیر و مساله امامت صحبت کردم و بعد حدود یک ربع درباره مسائل روز و پاسخ به سوالات. آن شخصی که در ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی بعد از آنکه من تریبون را ترک کردم با تندی می‌گوید چرا درباره غدیر صحبت کردی و باید درباره گرانی پراید صحبت می‌کردی، می‌توانست قبل از آنکه صحبت من تمام شود سوال خود را شفاها یا کتبا مطرح کند، اما چون هدف او و همکارانش تهیه آن ویدئو بود، بعد از آنکه من پایین آمدم نمایش خود را اجرا کرد و البته پاسخ درخور را دریافت کرد. هر کس ویدئو را کامل ببیند به سخافت انتقاد او که چرا در عید غدیر درباره غدیر صحبت کردی اذعان می‌کند، ولی همه می‌دانیم که ویدئو را همراه با شیطنت‌هایی منتشر می‌کنند، ازجمله صحبت از روحانیِ همراه من به میان آوردند، در‌حالی‌که من روحانیِ همراه نداشتم و وی یکی از حضار بود که به اقتضای مبارزه با ظلم و نفاق عکس‌العمل نشان داد.

در ادامه این مطلب آمده است: صدا و سیما هم در بخش خبری ۲۰ و ۳۰ مانند همیشه ویدئو را تقطیع شده و هدفدار و ناجوانمردانه پخش کرد و انتقاد آن شخص را صرفا مساله گرانی پراید اعلام کرد نه این سوال عجیب که چرا در عید غدیر درباره غدیر صحبت کردی، و بعد نصیحت کرد، در‌حالی‌که خود صدا و سیما نیاز به نصیحت دارد. نایب‌رئیس مجلس همچنین در نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و سیما پخش ویدئوی مربوط به حواشی سخنرانی خود در گلپایگان را مغرضانه و هدفدار توصیف کرد و خواستار اختصاص میزان دو برابر زمان برای جبران آن شد.

بررسی طرح تشکیل دو وزارتخانه‌

همچنین به گزارش «ایسنا» طرح تشکیل وزارتخانه‌های «صنعت و معدن» و «توسعه صادرات و بازرگانی» و طرح انتخاب روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط جامعه هدف از جمله طرح‌هایی است که این هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی می‌شود.

قدردانی از معاون دادستان خراسان رضوی

در خبری دیگر پروانه سلحشوری، طیبه سیاوشی و سیده فاطمه ذوالقدر، بانوان کمیسیون فرهنگی مجلس از نیره عابدین‌زاده، معاون دادستان خراسان رضوی، به‌خاطر مقاومت در برابر پدیده کودک همسری قدردانی کردند.