بنیامین نتانیاهو در آغاز ملاقات با مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بولتون را «حامی مشتاق اتحاد آمریکا و اسرائیل» خواند و سفر او را بسیار مهم ارزیابی کرد. او گفت شما زمانی به این سفر آمده‌اید که «تصمیمات مهمی از سوی رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و خروج از توافق وحشتناک هسته‌ای با ایران» گرفته شده‌ است. نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس افزود که منتظر بوده تا از جمله درباره «چگونگی بازداشتن ایران از تعرض منطقه‌ای و تضمین اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای نرسد» با بولتون گفت‌وگو کند. بولتون، مشاور افراط‌گرای امنیت ملی کاخ سفید نیز در آغاز این ملاقات، به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «شما به برخی از موضوعات اشاره کردید اما روشن است که چالش‌های بزرگی در برابر اسرائیل، آمریکا و همه جهان قرار دارد که در صدر همه آنها برنامه هسته‌ای و طرح‌های موشکی بالستیک ایران است.»  

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، قرار بود جان بولتون دیروز دومین دیدار کاری با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را انجام ‌دهد. گفت‌وگو با چند مقام ارشد امنیتی اسرائیل نیز در برنامه سفر دو روزه بولتون به فلسطین اشغالی هست. آخرین بار که بولتون از فلسطین اشغالی دیدار رسمی داشت، ۱۴ سال پیش در زمان دولت جورج بوش بود، هر چند به نوشته جروزالم پست، او در ۱۴ سال گذشته بارها از اسرائیل دیدار غیررسمی داشته است. دولتمردان بسیاری در اسرائیل، بولتون را دوست حقیقی رژیم صهیونیستی، در طول سال‌ها دانسته و از انتصاب او در بهار امسال به مقام مشاور امنیت ملی کاخ سفید ابراز خرسندی عمیق کرده‌اند. جان بولتون در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه از او در شبکه‌ ای‌بی‌سی پخش شد، ایران را در کنار روسیه، چین و کره‌شمالی چهار کشوری معرفی کرد که در تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا هستند.

 مشاور امنیت ملی آمریکا که ظاهرا به انتخابات میان‌دوره‌ای پیش روی کنگره آمریکا و احتمال دخالت ایران از طریق جنگ سایبری اشاره می‌کرد، گفت واشنگتن برای جلوگیری از این اعمال نفوذ تلاش می‌کند. اما توضیح بیشتری نداد. بولتون که بعد از سفر به فلسطین اشغالی برای مذاکره با نیکلای پاتروشوف مشاور امنیت ملی روسیه به ژنو می‌رود، این را نیز به‌ ای‌بی‌سی گفت که کشورش برای پایان حضور نظامی ایران در سوریه با روسیه گفت‌وگو می‌کند. به گفته او، واشنگتن و مسکو، دست‌کم براساس بیانیه‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در بیرون راندن نیروهای ایران و همپیمانان آنها از سوریه و عراق «اشتراک منافع» دارند. مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با‌ ای‌بی‌سی مدعی شد که تصمیم دونالد ترامپ به خروج آمریکا از برجام، اقتصاد ایران را حقیقتا تحت فشار گذاشته و توان تهران را در اجرای نیاتش در قبال منطقه و همچنین یمن تضعیف کرده است.