در متن حکم رهبر انقلاب اسلامی خطاب به شیخ محمد قمی آمده است: «اکنون که سازمان تبلیغات اسلامی پس از یک دوره طولانی به مدیریت جناب حجت‌الاسلام آقای سیدمهدی خاموشی به رشد و توسعه کمّی و کیفی قابل‌توجه نائل گشته است، با تشکر از زحمات و تلاش‌ها و خدمات متراکم ایشان، جنابعالی را که بحمدالله از دانش و ابتکار و انگیزه و نشاط جوانی برخوردارید به ریاست این سازمان منصوب می‌کنم.

سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی است که با تصمیمی روشن‌بینانه و ژرف‌نگرانه با هدف تبلیغ و عرضه اندیشه تابناک اسلام ناب محمدی (ص) به جامعه انقلابی بویژه جوانان جویای حقیقت و معرفت، شکل گرفت. این سازمان بحمدالله طی حدود ۴ دهه اخیر منشأ خدمات و برکاتی بوده است و امروز ضرورت وجودی آن نه تنها کاهش نیافته؛ بلکه ضریبی فزاینده یافته است. تبیین و عرضه فکر و فرهنگ و معارف اسلامی با توجه به نیازهای روز و با نوآوری در ادبیات و روش‌ها به‌گونه‌ای‌که بر جان و دل مخاطبان بنشیند و وجود آنان را از کوثر حقیقت دین سیراب کند، رسالت بسیار مهم این سازمان است. رسالت دیگر این سازمان رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی و رسانه‌ای دشمنان دین و انقلاب و کشور است. دشمنانی که نه امروز بلکه از چند دهه پیش، هویت و شخصیت و باور و رفتار و سبک زندگی اسلامی- ایرانی مردم خصوصا جوانان را هدف قرار داده و با شیوه‌ها و ابزارهای متکی به فناوری‌های ارتباطی و رسانه‌ای اعم از هنر و سینما و فضای مجازی و... درصدد تهی کردن انقلاب از عقبه دینی و ایمانی و مردمی آن می‌باشند. در این مسیر نورانی و بالنده، توفیق شما را از درگاه حضرت احدیت (جل و علاء) خواستارم و شما را به تقوای الهی و سعه صدر، استفاده از ظرفیت‌های موجود و جذب همکاران فهیم و پرانگیزه و بهره‌گیری از اندیشه‌ها و روش‌ها و ابزارهای کارآمد و موثر توصیه می‌نمایم. لازم است مسوولان کشور و نهادهای مختلف این سازمان را در انجام هرچه بهتر مسوولیت‌های مهم خود یاری کنند.»

پیام تسلیت رهبر انقلاب به امیر دریابان شمخانی

همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیروز در پیامی درگذشت برادر امیر دریابان علی شمخانی را تسلیت گفتند. در متن این پیام خطاب به امیر شمخانی آمده است: «درگذشت برادر گرامیتان را به جنابعالی و سایر بازماندگان محترم و خاندان مصاب تسلیت می‌گویم و رحمت و غفران الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نمایم.»