گزارشی از وضعیت دوتابعیتی‌ها

در خبری دیگر گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها هفته جاری در یکی از جلسات علنی پارلمان قرائت می‌شود. همچنین وزرای دادگستری و اقتصاد این هفته در صحن مجلس شورای اسلامی حضور پیدا خواهند کرد و به سوالات نمایندگان پاسخ خواهند داد.

واکنش ربیعی به طرح استیضاح خود

از سوی دیگر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح استیضاحش در مجلس شورای اسلامی در توییتر خود نوشت: در ۷ ماه دوبار از مجلس رای گرفتم. دوباره استیضاح می‌شوم در حالی که حق دفاع در کمیسیون را نداشتم و مستقیم به صحن آورده شدم.

به گزارش «ایلنا» ربیعی ادامه داد: خود را پاسخگوی مردم و نمایندگان می‌دانم. به عموم نمایندگان دلسوز و پاک احترام می‌‌گذارم، علت اصلی استیضاح را نمی‌دانم ولی استیضاح پس از تنها ۵ ماه از استیضاح قبلی را عجیب می‌دانم.  از سوی دیگر، سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره استیضاح علی ربیعی با تاکید بر اینکه در طول ۱۰ دوره گذشته مجلس چنین روش اعلام وصول استیضاح بی‌سابقه است، گفت: من ۶ دوره نماینده مجلس هستم هنگامی که یک استیضاح مطرح می‌شود براساس آیین‌نامه، کمیسیون مربوطه هفت روز وقت دارد که موضوع را رسیدگی کند. آیین‌نامه نگفته است که بعد از گذشت هفت روز هیات‌رئیسه در هشتمین روز می‌تواند استیضاح وزیر را اعلام وصول کند. همچنین حسینعلی امیری، معاون پارلمانی روحانی با تاکید بر اینکه ما بارها گفته‌ایم که مجلس حق سوال و استیضاح و تحقیق و تفحص را دارد، گفت: علی ربیعی آماده است به دغدغه نمایندگان پاسخ دهد. امیری در پاسخ به این سوال که آیا استیضاح ربیعی در شرایط فعلی اقتصاد کشور باعث فشارهای بیشتری به قشر کارگر و ضعیف جامعه نخواهد شد؟ افزود: آنچه ما در شرایط فعلی به آن نیاز داریم اتحاد، انسجام و وحدت ملی است و اگر ما به جامعه جهانی پیام وحدت و همدلی ندهیم آنها حتما سوء استفاده می‌کنند و حتما امید کشور و امید مردم در داخل مورد آسیب قرار می‌گیرد، لذا آنچه به آن نیاز داریم وحدت، اتحاد، انسجام و پیام امید است. امیری در بیان ارزیابی خود از رویکرد مجلس که دو طرح استیضاح وزیر کار و سوال از رئیس‌جمهور را در یک روز اعلام وصول کرد، گفت: اینکه در یک مدت کوتاه چهار یا پنج سوال از رئیس‌جمهور و استیضاح وزرا مطرح باشد، جای تامل دارد و باید به آن توجه شود.