براساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی، او در نشست هفتگی کابینه این رژیم گفت: «دولت ایران به خوبی درحال حس‌کردن  احیای تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور است. اقتصاد ایران در وضعیت بدی است. کافی است به آمارها نگاه کنید تا باور کنید.»

او با متهم کردن ایران به «ستیزه‌جویی» در منطقه و حمایت از ناآرامی در ایران گفت: «تغییر موضع ایالات‌متحده در قبال ایران، تحولی راهبردی برای وضعیت اسرائیل است. آن زمان که من برای لغو کردن این توافق (برجام) در برابر تمام جهان ایستادم، مطمئن بودم که این تغییر امکان‌پذیر است.»

نتانیاهو افزود: «هدف ما همواره این بوده و هست: ممانعت از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و از بین بردن ماشین خودپردازی که این توافقنامه در اختیار ایران قرار داد و این کشور را قادر کرد ستیزه‌جویی در منطقه از جمله در سوریه را تامین مالی کند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «درحالی‌که ایالات‌متحده از لحاظ اقتصادی درحال فشار به رژیم ایران است، ما در تلاشیم تا از اینکه نیروهای ایرانی و نایبان آنها در هر نقطه‌ای از سوریه جایگاه نظامی برای خود ایجاد کنند، جلوگیری کنیم. به این کار ادامه خواهیم داد.»

نتانیاهو که در چند ویدئوی کوتاه با زیرنویس فارسی خود را «دوست مردم ایران» معرفی کرده، در روزهای گذشته در سخنرانی‌هایش در فلسطین اشغالی چند بار از آنچه بروز مشکلات اقتصادی برای مردم ایران خوانده ابراز خرسندی کرده و گفته است که این مسائل نتیجه برنامه‌های تل‌آویو و واشنگتن است.