ازسوی دیگر مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس با اشاره به اینکه اگر در سیستم خود FATF ایرانی درست کنیم معلوم می‌شود مسیر تولد، سیر و مرگ پول چگونه بوده است، تاکید کرد: اینکه در برخورد با فساد و قاچاق مانده‌ایم به‌خاطر این است که تکنولوژی و علم موردنیاز یا مدیریت درست را در این رابطه نداریم. باید سیستم داده را در دارایی راه‌اندازی کرده و همچنین بانک، ثبت و اسناد را به‌هم متصل کنیم. به گزارش «ایسنا» پزشکیان با تاکید بر اینکه قدم اول برای حل فساد در جامعه این است که اطلاعات کامل و درست همه مردم در وزارت دارایی موجود باشد، گفت: در چنین شرایطی نه زمین‌خواری اتفاق می‌افتد و نه قاچاق، چون دارایی‌ها و دخل و خرج مردم کاملا مشخص می‌شود.  

همچنین در جلسه علنی دیروز، طرح جامع مدیریت شهری در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

پایان ریاست ۱۴ ساله علاءالدین بروجردی

خبر دیگر آنکه رئیس جدید کمیسیون امنیت ملی مجلس انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای سال سوم دوره دهم، برگزار شد و حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با رأی اکثریت اعضای کمیسیون به‌عنوان رئیس این کمیسیون در یک سال آینده انتخاب شد. پیش از او علاءالدین بروجردی ۱۴ سال ریاست این کمیسیون را بر عهده داشت. همچنین غلامعلی نجفی خوشرودی به‌عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

استیضاح زنگنه؛ بعد از تعطیلات

همچنین عضو کمیسیون انرژی از قانع نشدن متقاضیان استیضاح از اظهارات زنگنه در موضوع پرونده کرسنت خبر داد. هدایت‌الله خادمی افزود: با توجه به اینکه مجلس دو هفته آتی تعطیل است، موضوع استیضاح زنگنه به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد.