به گزارش «ایسنا» طی مدت اخیر به واسطه نوسانات بازار ارز، برخی از بازارها دچار نوسان قیمت و کمبود محصول شده‌اند. یکی از این بازارها، بازار مواد شوینده و بهداشتی است که در برخی محصولات همچون کرم دست و صورت افزایش قیمت و در برخی محصولات همچون پوشک بچه کمبود احساس می‌شود.

خرده‌فروشان سطح شهر  درباره کمبود پوشک بچه می‌گویند «برخی از محصولات که دارای قیمت و کیفیت بیشتری نسبت به دیگر برندها هستند از سوی عرضه‌کنندگان عمده به بازار عرضه نمی‌شود و در انتظار آن هستند تا آینده بازار مشخص شود». این اتفاق در حالی رخ داده است که مسوولان صنفی ازجمله رئیس اتاق اصناف، احتکار را به‌طور کلی رد کرده است. همچنین علیرضا رضایی، رئیس اتحادیه عطار و مواد شوینده و پاک‌کننده گفت: در زمانی که نوسان نرخ ارز در بازار رخ می‌دهد، در محصولاتی که مواد اولیه آنها از طریق واردات تامین می‌شود، افت عرضه رخ می‌دهد. وی افزود: مواد اولیه در گذشته با نرخ دلار دیگری نسبت به امروز خریده شده و اگر محصول نهایی با نرخ گذشته به فروش برسد سرمایه در گردش تولیدکننده کاهش می‌یابد و عملا سرمایه‌ای برای خرید و تولید کالا ندارد؛ از این رو در زمان تغییر نرخ دلار، تولیدکنندگان محصولاتی که در گذشته تولید و خریداری کرده‌اند را به نرخ روز می‌فروشند.

رضایی با بیان اینکه دلار ۴۲۰۰ تومان هنوز به تمام محصولات اختصاص نیافته است، بیان کرد: در حال حاضر که بازار با افت عرضه در برخی محصولات روبه‌رو شده به این دلیل است که تولیدکننده در انتظار است تا بازار شرایط بهتری در رابطه با نرخ ارز به ویژه دلار پیدا کند.