حسن روحانی رئیس‌جمهوری هم دیروز با صدور پیامی رحلت این روحانی برجسته را تسلیت گفت. رئیس‌جمهوری در این پیام با تسلیت درگذشت حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی، عالم وارسته و استاد برجسته اخلاق از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم، علو درجات و همجواری با ائمه‌اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد. در متن پیام تسلیت روحانی آمده است: «رحلت عالم وارسته و استاد برجسته اخلاق، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی در اولین روز ماه رحمت و غفران، موجب اندوه فراوان شد. این روحانی با تقوا و مردمی، مروج حقیقی سیره اهل بیت(ع)، همراه و دانش آموخته مکتب امام خمینی(ره) و از پیشگامان مبارزه با نظام ستم شاهی بود. ایشان در مسیر پیروزی و تثبیت انقلاب و ارزش‌های اسلامی مجاهدت فراوان کرد و همواره عالمی عامل و خدمتگزاری صدیق بود که با مشی اعتدالی، واقع‌بینی، دوراندیشی و ابراز شجاعانه نظرات خود، مورد اعتماد مردم قرار گرفت. اینجانب این ضایعه بزرگ را محضر مقام معظم رهبری، علما و فضلای حوزه‌های علمیه، شاگردان و دوستداران و به‌ویژه بیت شریف ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند منان برای آن مرحوم، علو درجات و همجواری با ائمه‌اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.»

همچنین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پیامی ارتحال عالم وارسته و معلم اخلاق حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی را تسلیت گفت و تاکید کرد: «فقدان این پیر فرزانه و عالم با اخلاق و یار دیرین حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب که در طول عمر پربرکت خود همواره در مدارحق و مسیر اعتدال قرار داشت ضایعه‌ای اسفبار و ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر برای جامعه تشنه مدارا، اخلاق و میانه روی امروز ما است.»

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات هم در پیامی جداگانه آزادگی را ویژگی مرحوم طباطبایی خواند و تاکید کرد که ایشان انسانی ژرف‌نگر بود که به‌صورت سطحی به مسائل نگاه نمی‌کرد. حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی متولد اول فروردین ۱۳۱۵ در رفسنجان کرمان و از یاران قدیمی حضرت امام (ره) بود؛ او در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم مشهد و در دوره هفتم نماینده مردم تهران در خانه ملت بود. آن مرحوم به‌دلیل طرح مباحث اخلاقی در خطابه‌ها و برنامه‌هایش در سیمای جمهوری اسلامی، به‌عنوان استاد اخلاق شهرت یافت.