او گفت: برجام مصوب رهبری و کل حاکمیت نظام است و مربوط به دولت خاصی نیست. این نسخه را تقدیم هیات‌رئیسه می‌کنم تا همچنان مجلس از این سند بین‌المللی صیانت کند و از هرگونه تعرض مصون بماند. اکنون مجموعه نظام در تلاش برای تعیین تکلیف برجام است. بعد از این صحبت‌های رحیمی تعداد بسیاری از نمایندگان با فریاد، احسنت احسنت گفتند. در مقابل نیز تعدادی از نمایندگان به نشانه اعتراض در مجلس فریاد می‌زدند.

به‌دنبال این اقدام رحیمی، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر که هفته گذشته اقدام به آتش زدن برجام کرده بود در تذکری خطاب به هیات‌رئیسه مجلس گفت: یکی از همکاران ما برجام جدیدی را تحویل شما داد. بنده سوالم این است این کار با کدام موازین شرعی و عرفی مطابقت دارد؟ چیزی را که آقایان رد کردند نباید دوباره بر سر جنازه‌اش سینه زد، چرا در مجلس که نماد عزت، استقلال و شرف ملی است چنین کاری انجام می‌شود؟ او در ادامه گفت: آقایان در سایت‌ها نوشتند فرزندان ابطحی آمریکا هستند. بنده سه پسر و یک دختر دارم که همگی در خمینی‌شهر ساکن هستند. این نوع فضاها توسط فراکسیون امید راه افتاده است. از سوی دیگر محسن کوهکن، نماینده مردم لنجان در مجلس نیز در دفاع از آتش زدن پرچم آمریکا گفت: بنده با آتش زدن پرچم در مجلس دنبال عقده‌گشایی نبودم؛ بلکه انجام وظیفه کردم. همچنین به گزارش «ایلنا» حمیدرضا حاجی بابایی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، در تذکری در مجلس گفت: از همه مقامات کشور می‌خواهم جنازه برجام را هر چه زودتر دفن کنند تا بوی تعفن آن به محیط‌زیست آسیب نزند. مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس نیز که روزگذشته در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: بحث برجام هم بحثی نیست که آن را پاره کنیم! شورای امنیت و رهبری با قدرت ایستاده‌اند و تصمیم می‌گیرند. بهتر است ما از خودمان کاری نکنیم!

تشکیل کمیته‌ای برای بررسی آتش زدن برجام

همزمان بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید گفت: در جلسه دیروز هیات‌رئیسه فراکسیون امید قرار شد که کمیته‌ای مسوول بررسی علت اصلی آتش زدن برجام در مجلس شود تا بعد از آن فراکسیون امید بیانیه‌ای رسمی در این باره ارائه کند. به گزارش «ایسنا» وی با تاکید بر اینکه فراکسیون امید کاملا مخالف این‌گونه حرکات از تریبون رسمی مجلس است، اظهار کرد: بعد از ارائه گزارش این کمیته، فراکسیون امید بیانیه‌ای رسمی ارائه خواهد داد.

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی

همچنین  به گزارش عصر ایران، روز گذشته روزنامه جمهوری اسلامی نیز در مطلبی با انتقاد از آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس نوشت: هرچه زمان می‌گذرد واقعه آتش زدن پرچم آمریکا آن هم در جایگاه هیات‌رئیسه مجلس غیرمنطقی‌تر و زیان‌بارتر جلوه می‌کند و آثار خود را در رسانه‌های بیگانه نشان می‌دهد. هرچه باشد پرچم، نماد یک ملت است. ما که با مردم آمریکا جنگ نداریم، پس چرا با این حرکات به آنها اعلام جنگ می‌دهیم آن هم از خانه ملت! پیام این آتش زدن‌ها و مرگ گفتن‌ها برای سایر ملت‌ها چیست؟ از چند نماینده احساساتی که بگذریم، شخصیت‌هایی مثل رئیس و نواب رئیس مجلس و امثال آنان، وظیفه‌ای نداشتند؟!