رضا علیزاده، با اشاره به مطرح شدن مباحثی درخصوص فیلترینگ تلگرام و فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی در سطح کشور، اظهار کرد: از هفته آینده که فعالیت مجلس شروع می‌شود، قطعا این مساله را در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه همه جوانب امر باید به‌صورت کارشناسی بررسی شود، افزود: از نظر ما پیام‌رسان‌های داخلی باید راه‌اندازی و تقویت شوند، تصمیمی هم که برای تلگرام گرفته می‌شود، در کمیسیون صنایع و معادن بررسی خواهد شد.

بررسی بازار ارز در کمیسیون اقتصادی

در خبری دیگر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نشست مشترک کمیسیون‌های اقتصادی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین دبیر شورای عالی فضای مجازی روز دوشنبه درخصوص تهدیدهای اقتصادی شبکه تلگرام و ضرورت تامین اطلاعات شخصی افراد در شبکه‌های پیام‌رسان داخلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین رئیس‌کل بانک مرکزی به‌منظور بررسی آخرین وضع بازار ارز کشور میهمان کمیسیون اقتصادی خواهد بود.

نظر نماینده تهران درمورد استعفای شهردار تهران

درخبری دیگر ازمجلس، غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق شنیده‌ها نجفی شهردار تهران تحت فشار قرار گرفته و بیماری وی فرع موضوع است، پیش‌بینی کرد که شورای شهر به سادگی استعفای وی را نپذیرد. نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نشست مشترک نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر پایتخت در قالب مجمع ۵۱ نفره امید در آخرین روزهای سال گذشته، تصریح کرد: برخی می‌گفتند آقای نجفی روی مفاسد اقتصادی خیلی قاطع ایستاده و حتی یکسری پرونده‌ها را آماده کرده و آنها را به قوه‌قضائیه ارجاع کرده است. این موضوع همچنین با جشن روز زن در برج میلاد که حاشیه‌هایی در پی داشت همزمان شد و حتی برخی این موضوع را هماهنگ شده می‌دانند. بلافاصله بعد از این جشن برای آقای نجفی احضاریه رفت و از برخی تریبون‌ها موضع‌گیری‌های تندی علیه ایشان اتخاذ شد. حیدری ادامه داد: اینها زمینه‌ای است که می‌گویند آقای نجفی تحت فشار قرار گرفته و بحث بیماری ایشان فرع قضیه است.