به گزارش «ایبِنا» به نقل از خبرگزاری خانه‌ملت، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: براساس گزارشی که در آخرین نشست ارائه شده، پرداخت سپرده‌های تعاونی ولیعصر (عج) و افضل‌توس آغاز شده و تقریبا سپرده‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان افضل‌توس در حال پرداخت است. نایب رئیس مجلس شورای‌اسلامی، با بیان اینکه درباره سپرده‌‌گذاران تعاونی ولیعصر‌(عج) عنوان شده که براساس یک زمان‌بندی خاص بر مبنای حروف الفبا مراجعه کنند، افزود: در روزهای آینده تمامی این سپرده‌گذاران پوشش داده می‌شوند، چراکه گویا تمام سپرده‌گذاران به یکباره برای دریافت سپرده خود مراجعه کرده بودند که این موضوع سبب دشواری مدیریت شده و باعث شده بود که پرداخت‌ها براساس روال عادی انجام نشود. وی ادامه داد: در حال‌حاضر با خود سپرده‌گذاران هماهنگ کرده‌اند که براساس روال به نوبت و به ترتیب حروف الفبا برای دریافت سپرده خود مراجعه کنند که مشکل آنها نیز در حال برطرف شدن است و ردیف اعتباری برای آنها باز شده و قدم بزرگی برداشته شده و تا ۱۰۰ میلیون تومان تا چهارشنبه به تمامی سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود.

پزشکیان با بیان اینکه بانک مرکزی گزارش‌هایی ارائه کرد مبنی بر اینکه ظاهرا در یکی از دانشکده‌های دانشگاه تهران جلسات پاسخگویی با حضور سپرده‌گذاران و بانک مرکزی برگزار شده است، یادآور شد: براساس اطلاعات دریافتی در نهایت همه با یک رضایت نسبی از این جلسه خارج شدند، چراکه در واقع زمانی که فعالیت‌های بانک مرکزی، هیات سه نفره، دولت و قوه‌قضاییه را شنیده بودند نسبتا از اقدامات راضی بودند، لذا مقرر شد که این جلسات تقویت شده تا پاسخگویی شفاف‌تر شود و ارتباطات مردمی افزایش یابد. وی با تاکید بر اینکه مقرر شده که هیات تسویه این هفته گزارشی ارائه دهد تا مشخص شود که کارها به چه شکل انجام می‌شود، افزود: مقرر شده است که در یک تا دو ماه آینده نحوه پاسخگویی به افرادی که بالای ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند، مشخص شود و سعی شود مشکلات آنها رفع شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پروژه تسویه باید کار خود را سرعت بخشد و با هفته‌ای یک الی دو جلسه نمی‌توان اقدامات لازم را انجام داد، لذا این هیات باید ۲۴ ساعته تمرکز وبر روی موضوع کار کنندتا مشکلات حل شود. وی با بیان اینکه مقرر شده سیستم نظارتی نیز در این هفته گزارش ارائه دهند تا نظارت تشدید و تقویت شود، ادامه داد: باید مشخص شود که آیا تمام بدهی‌ها پرداخت شده یا خیر و آیا شاکی ندارند یا خیر و اگر پرداخت نشده، چرا اقدام عملیاتی صورت نگرفته است. نایب‌رئیس مجلس شورای‌اسلامی، تصریح کرد: مقرر شده که گروهی تشکیل شود تا موسسات دیگری که تا به حال به آنها پرداخته نشده و ممکن است مشکل داشته باشند، شناسایی شوند و قبل از اینکه منجر به مشکلی شده، از بروز آن پیشگیری شود تا دوباره با چنین مسائلی مواجه نشویم.