براساس این گزارش انصارالله یمن قبل از این نیز در ماه نوامبر فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض را مورد هدف موشکی قرار دادند و در ماه دسامبر به کاخ یمامه، مقر اصلی ملک‌سلمان، پادشاه عربستان حمله موشکی داشتند و ائتلاف عربی به رهبری عربستان در هر سه مورد ایران را به دست داشتن در این حملات موشکی متهم کرد. ترکی مالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف سعودی مدعی شد، در ساعت هفت و ۵۶ دقیقه صبح روز جمعه نیروهای دفاع هوایی ائتلاف روند شلیک موشک بالستیک از داخل خاک یمن به سمت خاک عربستان را رصد کردند. مالکی ادعا کرد: «موشکی که به سمت نجران شلیک شد و شلیک آن به عمد و با هدف گرفتن مناطق مسکونی و غیرنظامی بود که در آسمان نجران رهگیری و منهدم شد» اما علی العمرانی، از رهبران انصارالله یمن به اسپوتنیک گفت که دو موشک به اهداف موردنظر با دقت بالا اصابت کردند.

العمرانی افزود: «نیروهای ما همچنین مواضع ارتش عربستان در نجران و عسیر را با حملات توپخانه‌ای هدف گرفتند و تعدادی موشک کاتیوشا به تجمعات ارتش سعودی در الطلعه و الخضراء در محور نجران شلیک کردند.» انصارالله عصر جمعه اعلام کرد، یک موشک کوتاه‌برد را به تجمعات سربازان ارتش عربستان در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان شلیک کرد. درحالی‌که پیش از آن نیز یک موشک بالستیک به منطقه نجران شلیک کرده بود. شورای امورسیاسی و امنیتی عربستان چند ساعت پس از این حمله نشستی به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برگزار کرد. ائتلاف متجاوز عربی درحالی مدعی حمایت موشکی ایران از انصارالله یمن است که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه‌حل مسالمت‌آمیز برای حل بحران یمن است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران قبل از این نیز در واکنش به تحولات اخیر یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه‌جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است، ابراز امیدواری کرد همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی علیه تجاوز خارجی محافظت کنند. قاسمی با ابراز تاسف از درگیری‌های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری ابراز امیدواری کرد که تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت‌وگو حل‌وفصل و زمینه هرگونه سوء‌استفاده دشمنان خارجی ملت یمن مسدود شود.