اطلاعیه روابط عمومی وزارت اطلاعات به شرح زیر است: «به آگاهی ملت شریف ایران می‌رساند یک تیم مسلح تروریستی که با ماموریت انفجار، کشته‌سازی و قتل مردم بی‌گناه برای تداوم‌بخشی به اغتشاشات اخیر وارد ایران شده بود در پیرانشهر تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفت که حین درگیری با سپر قرار دادن یک خانم روستایی اقدام به تیراندازی به سمت ماموران اعزامی کردند و در طی آن سه نفر از سربازان گمنام امام زمان (عج) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.»

همچنین این اطلاعیه می‌افزاید: «در جریان این درگیری یک تن از تروریست‌ها کشته و چند تن از آنها نیز زخمی شدند. همچنین تعدادی ادوات شامل پنج قبضه سلاح کلاشینکف و خشاب مربوطه، چهار قبضه نارنجک، لباس نظامی، کوله‌پشتی تجهیزات نظامی و دفترچه یادداشت حاوی رهنمود لازم برای ایجاد ناامنی و اغتشاش کشف و ضبط شد. شایان ذکر است پیش از این سه گروه تروریستی در غرب کشور شناسایی و دستگیر شده بودند.»

انهدام هسته گروهک تروریستی منافقین در بروجرد

همچنین براساس گزارش «ایسنا» روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان لرستان نیز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هسته گروهک تروریستی منافقین که در روزهای اخیر اقدامات خرابکارانه زیادی را در لرستان به‌خصوص بروجرد انجام داده بود با اقدامات اطلاعاتی شناسایی و متلاشی شد. تاکنون ۴ نفر از اعضای این هسته تروریستی دستگیر شده‌اند و یک نفر از آنها هنگام درگیری مجروح شد.