به گزارش خبرگزاری خانه ملت،لاریجانی گفت: مبارزه با تروریسم در گذشته چندان موفق نبود و بعد از توجه به عناصر فعال در منطقه و حساسیت نسبت به آنها روش‌های نوینی از سوی کشورهای منطقه برای ارائه راه حل در مبارزه با تروریسم دنبال شد.

رئیس مجلس افزود: در همین زمینه چین، افغانستان، روسیه، ترکیه، پاکستان و ایران همواره نسبت به مبارزه با تروریسم حساس بوده‌اند که رؤسای مجالس این کشورها در این نشست حضور دارند. او با اشاره به هدف سفر سه‌روزه خود به پاکستان گفت: قرار است در اجلاسی با عنوان راهکارهای مبارزه با تروریسم در اسلام‌آباد شرکت کرده و راهکارهای پایدار برای مبارزه با تروریسم را پیدا کنیم که کشورهای منطقه محور این مبارزه هستند. لاریجانی ادامه داد: اصل کار نشان می‌دهد کشورهای منطقه که در گذشته رویکردی به کشورهای بزرگ دنیا داشتند، امروز به سمت درون بازگشته و کشورهای منطقه را محور می‌دانند. رئیس نهاد قانون‌گذاری ایران مبارزه با تروریسم در سوریه را تجربه موفقی دانست و افزود: کشوری همچون روسیه در این مبارزه فعال بود؛ بنابراین امروز می‌تواند نقش موثری در این نشست داشته باشد و یکی از زنجیره‌هایی است که به مبارزه با تروریسم کمک می‌کند. رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه با پاکستان قرابت‌های زیادی داریم، خاطرنشان کرد: در حاشیه این اجلاس گفت‌وگوهای دوجانبه با کشورهای حاضر در این نشست خواهیم داشت تا گره‌های موجود در حوزه‌های مختلف باز شود، همچنین برتوسعه روابط اقتصادی در این گفت‌وگوها تاکید خواهد شد.

آغاز بررسی بودجه؛۵ دی‌ماه

خبرهای دیگر از فعالیت پارلمان‌نشینان حاکی از آن است که کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور، از سه‌شنبه پنجم دی‌ماه، جلسات بررسی کلیات و جزئیات این لایحه را آغاز می‌کند. این خبری است که محمد کاظمی نماینده ملایر و عضو کمیسیون تلفیق مجلس در گفت‌وگو با «ایرنا» مطرح کرد. اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته گذشته کمیسیون‌های تخصصی مجلس انتخاب شدند.