علی نعیمی، مدیرعامل موسسه کاسپین در گفت‌وگو با روابط عمومی این موسسه اظهار کرد: به دنبال برگزاری آخرین جلسه شورای پول و اعتبار و با مساعدت و همکاری بانک مرکزی و قوه قضائیه با هدف رسیدگی و تعیین وضعیت سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله (به‌ویژه فرشتگان)، موسسه اعتباری کاسپین در اولین ساعات شروع به کار شعب در روز پنج‌شنبه ۱۱ آبان ماه اقدام به تعیین تکلیف و پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران تا ۲۰۰ میلیون تومان کرد.

وی افزود: پس از برگزاری جلسات متعدد بین کمیته منتخب سران قوا و مراجع ذی‌صلاح و پس از رفع انسداد بخشی از حساب‌های توقیف شده ازسوی قوه قضائیه و به‌دنبال آن، اختصاص خط اعتباری از سوی بانک مرکزی، پرداخت وجوه مربوط به تعاونی منحله فرشتگان از سوی کاسپین آغاز شد و پیش بینی می‌شود ظرف مدت یک هفته تمام سپرده‌گذارانی که مطالبات آنها تا سقف دو میلیارد ریال است با مراجعه به شعب منتخب مطالبات خود را دریافت کنند.

پیش از این با اختصاص خط اعتباری از سوی بانک مرکزی از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان با حدود ۵٠٠ هزار سپرده‌گذار، شروع شد و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پیش رفت؛ ولی در مرداد ماه و در میانه راه با دستور برخی از محاکم قضایی تعدادی از حساب‌های کاسپین به درخواست شاکیان، مسدود و روند پرداخت متوقف شد.

نعیمی با تاکید بر بیانات مقامات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف مبالغ بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان نیز در دست اقدام است و منوط به نتایج حاصل از شناسایی و ارزیابی اموال و دارایی‌ها است و از آنجاکه در کنار فرشتگان، هفت تعاونی منحله دیگر در انتظار تعیین تکلیف هستند، بانک مرکزی برای تامین نقدینگی مورد نیاز برای پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران سایر تعاونی‌های ساماندهی شده توسط این موسسه نیز تصمیمات لازم را اتخاذ کرده است و به‌زودی از طریق سایت رسمی موسسه به اطلاع سپرده‌گذاران محترم خواهد رسید. هفته گذشته نیز معاون نظارتی بانک مرکزی  خبر داد که تمامی سپرده‌گذاران کلان می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به سپرده‌های خود دسترسی داشته باشند. پیش از این نمایندگان مجلس از این طرح خبر داده بودند اما تاکنون از سوی مقامات بانک مرکزی اعلام نشده بود. بانک مرکزی برای اجرای این تصمیمات، ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر خط اعتباری اختصاص داده است. در نتیجه تاکنون خط اعتباری اختصاص داده شده به موسسه کاسپین، به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.