به گزارش «ایسنا» به نوشته نشریه پولیتیکو ترامپ روز سه‌شنبه در سخنانی در بنیاد هریتج گفت: «من همیشه نیازهای کشورمان را نیز در اولویت نخست قرار می‌دهم. به همین علت است که ما از توافق‌های بین‌المللی یکطرفه خارج می‌شویم، مثل همکاری دو سوی اقیانوس آرام و توافق تغییرات آب و هوایی پاریس. این توافق‌ها برای کشور ما ویرانگر هستند.» ترامپ افزود: «دولت من به‌دنبال تقویت ائتلاف‌های قدیمی و شکل دادن دوستی‌های جدید بر مبنای منافع و ارزش‌های مشترک است.» وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: «ما با دولت‌های خطرناک، از کره‌شمالی گرفته تا ایران مقابله می‌کنیم. من هفته گذشته راهبردمان را اعلام کردم تا تضمین کنم که ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند.» رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «ما تحریم‌های شدید را بر سپاه پاسداران ایران اعمال کردیم. من همچنین توافق یکطرفه دولت قبلی(آمریکا) با دولت کوبا را لغو کردم، ما این تحریم‌ها (علیه کوبا) را برنخواهیم داشت.»

توییت برجامی هیلی

از سوی دیگر نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز در سخنانی اعلام کرد تغییر ندادن برجام به منزله آن است که می‌توان آمریکا را با یک توافق بد تطمیع کرد. به گزارش «ایسنا» نیکی هیلی در صفحه توییتر خود نوشت: «تغییر ندادن توافق هسته‌ای ایران یک پیام قاطع به رژیم کیم جونگ اون است که می‌توان آمریکا را با یک توافق بد تطمیع کرد.» این اظهارنظر درحالی مطرح می‌شود که اغلب رهبران جهان و کارشناسان معتقدند در صورت تغییر در برجام یا خروج از آن از سوی آمریکا پیام بدی به رژیم کره‌شمالی مخابره می‌شود و این رژیم دیگر هرگز پای میز مذاکره نمی‌آید.

گفت‌وگوی پوتین و نتانیاهو درباره توافق هسته‌ای

از سوی دیگر، به گزارش «ایسنا» به نقل از خبرگزاری اینترفکس، کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد: «ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در یک تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل درباره مسائل مختلف از جمله توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵، سوریه و همه‌پرسی کردستان عراق رایزنی کرد.»