به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، لومیر در دیدار با مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی این سخنان را مطرح کرد. در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی و در فضایی بسیار صمیمی برگزار شد، وزیر دارایی فرانسه طی سخنانی با اشاره به اهمیت توافق هسته‌ای (برجام) پایبندی به آن را مهم خواند و بر علاقه‌مندی کشورش به گسترش روابط اقتصادی با ایران تاکید کرد.

وزیر دارایی فرانسه با ذکر این نکته که به‌خوبی با ایران آشناست و سفر‌های متعددی در گذشته به کشورمان داشته است بر عزم جدی دولت فرانسه برای تحکیم و توسعه روابط با ایران تاکید کرد. لومیر ضمن با اهمیت خواندن اقدامات خوب ایران در حوزه شفافیت مالی و نظارت‌های انجام شده از طرف سیستم بانکی، دستیابی به سطحی از استاندارد‌های بین‌المللی در این راستا را خواهان شد و آن را در تحقق اهداف رو به گسترش تعاملات مالی بین‌المللی ایران بسیار موثر دانست و آمادگی کشورش برای همکاری در این زمینه را اعلام کرد.بنا بر این گزارش، وزیر اقتصاد کشورمان نیز طی سخنانی در این دیدار، با اشاره به سطح رو به افزایش حجم روابط بین دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی برای همکاری در حوزه‌های مختلف را اعلام کرد.

مسعود کرباسیان سپس با اشاره به اهمیت روابط بانکی با فرانسه، ضمن استقبال از برقراری روابط کارگزاری به‌وجود آمده با سیستم بانکی ایران، استفاده از منابع بانکی برای اجرای پروژه‌های مورد نظر مشترک را راهی برای ایجاد فرصت‌های بیشتر در مسیر همکاری‌های مشترک دانست. کرباسیان در ادامه، پیشرفت‌های اقتصادی کشورمان رادر حوزه‌های مختلف اقتصادی تشریح کرد.همچنین در دیدار وزیر اقتصاد ایران و وزیر همکاری‌های توسعه‌ای دانمارک، توسعه همکاری‌های دوجانبه و انجام اقدامات لازم به منظور افزایش اعتبارات خط اعتباری بانک دانمارکی برای جمهوری اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.خانم «تو ئرنائیس» طی سخنانی در این دیدار که در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی صورت گرفت، با اشاره به سیاست برونگرایی و تعامل با سایر کشورهای دنیا عنوان کرد: با توجه به توانمندی‌های فنی دانمارک در حوزه‌های انرژی، محیط زیست و مدیریت منابع آب مسائل زیربنایی توسعه همکاری‌های اقتصادی به نفع دو کشور است.وزیر همکاری‌های توسعه‌ای دانمارک با تاکید بر علاقه‌مندی کشورش برای همکاری بین بخش‌های مختلف دو کشور و با اشاره به تفاهم‌های انجام شده بین EKF دانمارک و سازمان سرمایه‌گذاری کشورمان، آن را بستر خوبی برای همکاری بین دو کشور دانست. بنا بر این گزارش، مسعود کرباسیان نیز طی سخنانی در این دیدار با توجه به جایگاه ایران در منطقه، همکاری‌های اقتصادی و مالی دو کشور را زمینه‌ساز همکاری با سایر کشور‌های منطقه دانست.