رضایی همچنین با بیان اینکه اخیرا با توسعه فضای مجازی در داخل کشور یکی از روش‌های جمع‌آوری اطلاعات که کار سازمان‌های جاسوسی است تقویت شده و از طریق ایجاد شایعات سعی می‌کنند تمام کسانی را که به آنها دسترسی ندارند فعال کنند، تاکید کرد: آنها با این کار دو هدف را دنبال می‌کنند؛ یکی اینکه مسوول مربوطه را تخریب می‌کنند و دوم اینکه اقدام به جمع‌آوری اطلاعات می‌کنند آنچه در مورد رئیس قوه‌قضائیه انجام شده شایعات هدفمند است و مسوولان کشور باید به دادگاه بین‌الملل شکایت کنند و سکوت و تکذیب در برابر این اقدامات کفایت نمی‌کند. رضایی تصریح کرد: اگر در مقابل این اقدامات برخورد نشود این مسائل وارد خانواده‌ها می‌شود و قوه‌قضائیه و سیستم‌های اطلاعاتی باید برای حفظ حریم افراد چه مسوول باشند و چه نباشند به‌دنبال چاره باشند و کسانی که در داخل کشور دلسوز هستند اگر اطلاعاتی از این مسائل دارند باید به دستگاه‌های مسوول بازرسی برسانند.

در موضوع دفاعی شوخی نداریم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از اظهارات خود، با تاکید بر اینکه در موضوع دفاعی با کسی شوخی نداریم و دفاع از ملت را یک واجب بزرگ می‌دانیم، گفت: ما حاضریم خارج از مرزها هم جان خود را برای دفاع از ملت ایران تقدیم کنیم و از رفتن به سمت سلاح هسته‌ای پرهیز می‌کنیم. رضایی، ترامپ را فردی عجول خواند و گفت: او قبل از اینکه بازی را با ما شروع کند، شکست می‌خورد. به گفته رضایی، ما هیچ گاه اسرار نظامی کشورمان را در اختیار کسی قرار نمی‌دهیم و اگر اسرار نظامی ما لو برود ما آسیب‌پذیر می‌شویم و تهدیدکنندگان ایران دل و جرات پیدا می‌کنند و آگاهی آنها به اسرار نظامی ما کشور ما را ناامن می‌کند.  رضایی در پاسخ به سوالی درباره تکلیف برجام درصورت آنکه ترامپ پایبندی ایران به برجام را اعلام نکند، گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا اگر پایبندی ایران به برجام را امضا نکند خودبه‌خود آمریکا از برجام خارج می‌شود و او می‌خواهد مسوولیت این موضوع را به کنگره منتقل کند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اعلام کرد که یک کمیسیون خاص 16 نفره تعیین شد تا تدابیر مقام معظم رهبری را به‌صورت خاص و با فرصت کافی، پیگیری و برای آنها راهکارهای عملیاتی پیدا کند.

هیات‌رئیسه جدید کمیسیون‌های مجمع

محسن رضایی در ادامه این نشست خبری افزود: در این جلسه دو کمیسیون جدید مجمع تشکیل شدند و اعضای هیات‌رئیسه آنها مشخص شد. بر این اساس علی شمخانی به‌عنوان رئیس کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی و غلامرضا آقازاده و سردار احمد وحیدی هم به‌ترتیب به‌عنوان نواب رئیس و دبیر این کمیسیون انتخاب شدند. همچنین در جلسه کمیسیون اقتصادی، بازرگانی و اداری نیز بنده به‌عنوان رئیس و محمدباقر قالیباف هم به‌عنوان نایب‌رئیس اول و پرویز داودی نیز به‌عنوان نایب‌رئیس دوم و علی آقامحمدی هم به‌عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند. رضایی در ادامه با اعلام این خبر که تا پایان امسال مجمع به محل مجلس سنا منتقل می‌شود، گفت: جلسات در آنجا برگزار می‌شود و دفتر آیت‌الله شاهرودی هم به آنجا خواهد رفت.