فارس: سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مودیان مالیاتی مراقب کلاهبرداری‌ها و سوءاستفاده‌های افراد سودجو در پوشش مامور مالیاتی باشند.

برخی افراد متقلب از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به محل کسب مودیان مالیاتی، با جعل عنوان مامور مالیاتی، مشاور، واسطه حل و فصل اختلافات مالیاتی یا عناوین مشابه و با سوءاستفاده از عدم آگاهی مودیان، در قبال اخذ وجه یا دریافت خدمات، قول مساعدت و همکاری بابت تخفیف یا کاهش میزان مالیات را داده و اقدام به اخاذی از مودیان می‌کنند.

سازمان امور مالیاتی کشور ضمن تاکید بر حفظ هوشیاری مودیان محترم مالیاتی در مقابل اینگونه افراد سودجو، اعلام کرده است تمامی موارد مشمول تخفیف در پرداخت مالیات و بخشودگی جرایم مالیاتی، مطابق قوانین و ضوابط موجود، به‌صورت شفاف و قابل دسترس در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد و هرگونه ادعایی از سوی افراد مبنی بر برخورداری از امکان اخذ تخفیفات فراقانونی، کذب محض بوده و به نوعی کلاهبرداری محسوب می‌شود.

سازمان امور مالیاتی کشور، در این اطلاعیه، قید کرده است که این سازمان هیچ گونه پیامک، نامه یا نمابر یا رایانامه، متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب‌های بانکی (از قبیل شماره، تاریخ انقضا و رمز دوم کارت بانکی) و اصولا هرگونه تقاضای اطلاعات محرمانه مالی را از مودیان نداشته است و تقاضای چنین اطلاعاتی حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

در پایان این اطلاعیه، سازمان امور مالیاتی کشور از مودیان محترم خواسته است که در صورت مواجهه با چنین افرادی، از در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات پرونده مالیاتی خود یا پرداخت وجه و ارائه خدمات به آنان اجتناب کرده و مراتب را در اسرع وقت به اداره امور مالیاتی مربوطه یا دفتر مرکزی حراست به شماره تلفن ۳۹۹۰۳۷۵۲ یا دادستانی انتظامی مالیاتی به شماره تلفن ۳۳۹۶۷۸۱۱ اعلام کنند.