در این راستا مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از آزادراه اصفهان- شیراز به عنوان طولانی‌ترین آزادراه در دست ساخت کشور یاد و اظهار کرد: این آزادراه به طول۲۲۴ کیلومتر اولین آزادراه جنوبی کشور واقع در کریدور بین‌المللی شمال- جنوب است و قطعات ۱ تا ۶ آن به طول ۲۱۲ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۹۴‌درصد مراحل نهایی اجرا را طی می‌کند.

خیراله خادمی این آزادراه را جزو طرح‌های اولویت دار دولت اعلام کرد و افزود: ‌‌‌ این طرح با مشارکت ۵۰‌درصدی وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع در حال اجراست که تاکنون حدود ۳‌هزار میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است و به منظور اتمام عملیات اجرایی نیز به ۲‌هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه از اهتمام وزارت راه و شهرسازی در تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه خبر داد و گفت: هم اکنون قریب به ۱۲۰۰ نفر نیروی انسانی و ۸۰۸ دستگاه ماشین‌آلات در این ۷ قطعه مشغول به فعالیت هستند و با تامین اعتبار موردنیاز برای تکمیل پروژه، این آزادراه مهم تا پایان سال‌جاری زیرعبور قرار می‌گیرد.

وی بهره‌برداری از این آزادراه را تحولی در بخش ترانزیت کالا و مسافر بین مرکز و جنوب کشور به‌ویژه استان‌های فارس، هرمزگان و بوشهر دانست و بیان کرد: کاهش ۲ ساعت زمان سفر و ۱۳۰ کیلومتر از مسیر، کاهش ۱۳۶‌میلیون لیتر در مصرف سوخت، کاهش ۲۰۰‌میلیارد تومان خسارت و هزینه‌های حوادث جاده‌ای و صرفه‌جویی حدود‌هزار میلیارد تومان در سال اول بهره‌برداری از دیگر مزایای زیر عبور رفتن آزادراه اصفهان- شیراز است. معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از راه‌آهن شیراز-بوشهر خبر داد و گفت: این خط آهن یک ابر پروژه ریلی در راستای ایجاد کریدور ریلی جنوب به شمال کشور است که با اتصال بندر عسلویه به شبکه ریلی کشور نقش مهمی در توسعه منطقه ویژه پارس جنوبی دارد. وی ادامه داد: راه‌‌‌آهن شیراز - بوشهر ۴۵۰ کیلومتر است که از این میزان ۳۱۰ کیلومتر آن در استان فارس و ۱۴۰ کیلومتر در استان بوشهر واقع شده است و نقش ویژه‌ای در اتصال ریلی حداکثری شهرها و مراکز جمعیتی استان‌های فارس و بوشهر بر عهده دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی زیرسازی محور را ۴۴‌درصد اعلام کرد و افزود: در این مسیر ۲۲ کیلومتر تونل در ۲۵ رشته و ۵/ ۴ کیلومتر پل بزرگ در ۳۹ دستگاه احداث می‌شود و حجم عملیات خاکی در این مسیر ریلی بیش از ۴۳‌میلیون مترمکعب است که از این میزان حدود ۲۹‌درصد خاکبرداری و حدود ۱۷‌درصد عملیات خاکریزی انجام شده است.

خادمی اعتبار هزینه شده در این پروژه را تاکنون بیش از ۳‌هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اعتبار مصوب سال ۱۴۰۰ این خط آهن ۹۷۰‌میلیارد ریال است که از این میزان ۹۰۳‌میلیارد ریال آن تخصیص یافته است و به منظور تکمیل طرح نیز بیش از ۵۲۰‌هزار میلیارد ریال اعتبار موردنیاز است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه با تاکید بر کمبود اعتبار موردنیاز برای تکمیل این طرح اظهار کرد: در حال حاضر مذاکره با بانک‌ها به منظور دریافت تسهیلات مالی در حال انجام است و استفاده از تهاتر نفت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ماده ۵۶ از سازمان برنامه و بودجه برای استفاده از تسهیلات بانک‌های عامل یا تضمین سرمایه‌گذاری برای انتشار اوراق مرابحه که هم اکنون اخذ شده است نیز از دیگر منابع مالی و سرمایه‌گذاری برای تامین اعتبار این پروژه است که در حال پیگیری است.

خادمی حداکثر سرعت طراحی شده در راه‌آهن شیراز- بوشهر را ۱۶۰ کیلومتر در ساعت برای قطار مسافری و ۱۲۰ کیلومتر در ساعت برای قطار باری ذکر کرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند