محمد محمدی‌بخش  ادامه داد: شرایطی که حمل ونقل هوایی ایران و جهان در دو سال گذشته تجربه کرده، شرایط بسیار سخت و طاقت‌فرسایی بوده است. برای گذر از این دوره احتیاج داریم که با آرامش و تمرکز برای بازسازی صنعت برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم قدم‌های بعدی را برای دوران پس از کرونا برداریم و بتوانیم نقش خود را در توسعه کشور و برقراری عدالت ایفا کنیم.

وی ادامه داد: پروازهای هوایی ایران در دوران گذار از بحران کرونا هستند و بازگشت به وضعیت سابق در صنعت هوانوردی ایران سرعت خوبی دارد. به تازگی چند ایرلاین کشور توانستند مجوز سفر به اروپا را دریافت کنند که این مهم نشان از پیشرفت صنعت هوایی دارد و نشان می‌دهد ایمنی صنعت در وضعیت قابل قبولی است. همچنین مذاکرات و توافقاتی با ۱۱ کشور منطقه برای برقراری و گسترش پروازها انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به لغو ویزای هوایی سفر عتبات عالیات، پیش‌بینی ما این است که سفرهای هوایی عراق افزایش پیدا خواهد کرد. در مورد سوریه نیز با توجه به مهیا شدن شرایط برای سفر، توافقاتی برای برقراری پروازها داشتیم و این توافقات در سفر آینده به سوریه نهایی خواهد شد. مراکز استان‌ها و فرودگاه‌های مختلف هم برای برقراری پروازهای سوریه اعلام آمادگی کرده‌اند. در مجموع فکر می‌کنیم پروازهای خارجی کشور با رشد قابل توجهی مواجه خواهد شد که بنا بر برآوردها حداقل دو برابر خواهد بود. ضمنا در تمام توافقات بر ضرورت برقراری دو‌طرفه پروازها تاکید شده و هر کشوری که به ایران پرواز برقرار کند، به همان میزان پذیرای ایرلاین‌های ایرانی هم خواهد بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند