در بخش عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر بازرگانی کشور شاهد عملیات ۶۸ میلیون تنی بوده‌ایم که نسبت به ۵۹ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی در بنادر بازرگانی کشور طی مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. در بخش کالاهای نفتی در بنادر بازرگانی کشور نیز از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری صورت گرفته که نسبت به ۳۱ میلیون تن عملیات انجام شده در مدت مشابه سال ۹۹، حاکی از رشد ۱۹ درصدی است.

همچنین یک هزار و۴۲۰ TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر بازرگانی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شده است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته به میزان یک هزار و ۲۹۹  TEU، رشد ۹درصدی را نشان می‌دهد.

علاوه بر این صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر بازرگانی تابعه سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای سال جاری تاکنون معادل ۲۹ میلیون تن بوده که نسبت به ۲۶ میلیون تن صادرات انجام شده در مدت مشابه سال گذشته، حاکی از رشد ۱۲درصدی است. ترانزیت کالاهای غیرنفتی در بنادر بازرگانی تابعه سازمان بنادر و دریانوردی نیز در مدت مذکور معادل ۲۵/ ۴ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۹۷/ ۲ میلیون تن، رشد ۴۳درصدی را نشان می‌دهد.

ترانشیپ کالاهای غیرنفتی در بنادر بازرگانی تابعه سازمان بنادر و دریانوردی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون معادل ۲۳/ ۲میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ترانشیپ ۶۴/ ۱ میلیون تنی  از رشد ۳۶ درصدی حکایت دارد.

از دیگر موارد مهم، پذیرش تعداد ۶ هزار و ۷۲۷ فروند شناور ورودی بالای ۱۰۰۰ تن به بنادر بازرگانی کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون بوده است که نسبت به ۵ هزار و ۹۵۰ فروند شناور پذیرش شده در مدت مشابه سال ۹۹، رشد ۱۳درصدی را نشان می‌دهد. از ابتدای سال‌جاری تا‌کنون ۷میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مسافر دریایی در بنادر کشور جابه‌جا شده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند