متروی تهران در حال حاضر کمبود ناوگان دارد؛‌ برای دستیابی به سرفاصله حرکتی ۲ و نیم دقیقه، به ازای هر یک کیلومتر خط مترو به ۲ تا ۳ رام قطار نیاز دارد. در این صورت امکان جابه‌جایی۴۰ تا ۴۵ هزار نفر در هر جهت، در هر ساعت و در هر خط وجود دارد. شرایط کمبود ناوگان در متروی تهران باعث شده است که در برخی از خطوط، قطارها هنوز به سر فاصله حرکتی ۲ و نیم دقیقه نرسیده باشند، بنابراین فشار بیشتری به ناوگان فعلی وارد می‌شود. این در حالی است که به طور معمول حداقل باید ۱۰ درصد از ناوگان مترو در شرایط تعمیر و نگهداری باشند تا ناوگان بهره‌وری مناسب و ایمن داشته باشد؛ اما به دلیل کمبود ناوگان در متروی تهران و نیز اهمیت تسهیل شرایط تردد مسافران عملا این میزان کمتر است.

غیر از قطار‌های ۲طبقه خط ۵ متروی تهران، تعداد ۱۶۷ رام قطار در خطوط متروی تهران وجود دارد و به دلیل نیاز فوری برای تامین واگن خطوط در حال توسعه و نیز تامین واگن برای خطوط در حال بهره‌برداری با هدف کاهش سرفاصله حرکتی قطارها و کاهش فشار بر ناوگان، برنامه‌ریزی برای تامین ۳۰ رام قطار (۲۱۰ واگن) در سال‌جاری انجام شده است. این برنامه‌ریزی‌ها به این معنی است که با توجه به زمان بر بودن فرآیند ساخت واگن، شرکت متروی تهران در پایان سال جاری و در صورت پیشرفت روند‌های قراردادی انجام کار، تامین بودجه و رفع موانع مالی باید بتواند از اواخر سال به تدریج، ۳۰ رام قطار را به خطوط مترو وارد کند.

این در حالی است که برای سال‌های آتی چنین برنامه‌هایی نیز باید دنبال شود تا ضمن تامین ناوگان برای خطوط در حال توسعه، اقدامات لازم برای کاهش فشار بر ناوگان در خطوط موجود، انجام و در راستای تسهیل شرایط کاهش سرفاصله حرکت قطارها به ۲ و نیم دقیقه اقدام کرد. این در شرایطی است که برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار پایانه‌ آزادگان در خط ۳، پایانه کلاهدوز در خط ۴ و تسریع در تکمیل پایانه اکباتان در خط ۴ در  سال ۹۸ از سوی شرکت مترو انجام شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند